У Раді розповіли, як формуватимуть новий склад ЦВК

Руслан Стефанчук. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Формування нового складу Центральної виборчої комісії відбуватиметься за чинним законом.

Про це під час спілкування з журналістами заявив заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, передає РБК-Україна.

За його словами, кількісний склад, ймовірно, залишиться таким же, а формування відбуватиметься відповідно до чинного закону.

"Усе буде сформовано в порядку і строках, передбачених законом. У відповідності до Конституції та закону України "Про ЦВК". Ми не будемо гратися у "плюс-мінус". Скільки треба - стільки буде, скільки передбачено законом", - сказав він.

На питання журналістів, чи формуватиметься склад комісії за квотним принципом, Стефанчук відповів:

"Я думаю, що це буде предметом дискусії, але ми одразу визначились, що пріоритетним для нас буде професійний принцип. Питання формування ЦВК повинно бути питанням консенсусу в залі. Ми будемо наполягати на одному: до ЦВК повинні увійти люди, які фахово відповідають тим функціям, які покладені на ЦВК".

Нардеп від фракції «Слуга народу» Олександр Качура зазначив що до нового складу мають увійти представники міжнародних організацій. Також не виключено, що у нову комісію увійдуть попередні представники.

"Ми повинні зараз сформувати склад із професіоналів, щоб ЦВК не підпорядковувалася будь-якій політичній силі. Я буду наполягати, щоб партія розглянула саме кандидатів за профознаками. Це є науковці, адвокати, відомі правники та представники міжнародних організацій", - сказав він.

Нагадаємо, Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні ухвалила рішення розпустити ЦВК.

Loading...