Новини » Економіка 13 вересня, 2019, 15:40
Цьогоріч сезон кавунів та динь завершиться раніше, - експерти
Кавуни. Фото: Pexels
Кавуни. Фото: Pexels

За прогнозами експертів у цьому році сезон баштанних культур закінчиться раніше, ніж у 2018 році.

Про це повідомляє EasyFruit

Згідно з повідомленням, нинішній сезон завершиться в середньому на два тижні раніше, ніж торік.

Якщо в минулому році сезон реалізації динь і кавунів закінчився в середині вересня, то в цьому році виробники вже все частіше повідомляють про завершення сезону продажів.

На думку спеціалістів, це пов'язано зі зниженням врожайності баштанних в країні через несприятливі погодні умови.

Як зазначається, сьогодні виробники пропонують до продажу залишкові партії кавунів по 1,5-4 грн/кг ($ 0,07-0,16/кг), що в середньому в 2 рази дорожче, ніж в кінці минулого робочого тижня. 

Тим часом, останні партії динь фермери готові відвантажувати по 2,5-6 грн/кг ($ 0,10-0,24/кг) в залежності від сорту та якості, тоді як тижнем раніше ціна на цю продукцію була на 15% вище, ніж сьогодні.

На ринку зазначають, що поточний сезон був вкрай невдалим як в плані темпів реалізації, так і в плані ціноутворення. Це можна пояснити двома причинами. 

По-перше, помітно збільшився відсоток продукції нестандартного, більш великого розміру, яку покупці купували неохоче. 

По-друге, негативним фактором сезону стала посуха, яка спостерігалася в ряді регіонів і нерідко надавала негативний вплив на якість баштанних.

Слід зауважити, що наразі ціна на кавуни в середньому вже на 35% нижча, ніж в аналогічному періоді минулого року. Ціни на дині в середньому знизилася на 45% в порівнянні цінної на дану продукцію роком раніше.

Нагадаємо, виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про користь кавуна та як краще його споживати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 23:34 :07