Новини » Політика 13 вересня, 2019, 16:17
​Справа про "скіфське золото": Україна подала клопотання про відвід судді Апеляційного суду Амстердама
Скіфське золото. Фото: espreso.tv
Скіфське золото. Фото: espreso.tv

Україна подала клопотання про відвід головуючому судді Апеляційного суду Амстердама у справі про повернення колекції "скіфського золота" через його тісну співпрацю з Росією.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

Згідно з повідомленням, Міністерству юстиції стало відомо про існування обставин, що можуть свідчити про упередженість головуючого судді, який розглядає справу, що викликає сумнів у його об’єктивності у її розгляді.

Саме тому, 6 вересня 2019 року Україна звернулася до судді з клопотанням про самовідвід, і водночас просила відреагувати на це клопотання до 11 вересня поточного року.

12 вересня секретар суду повідомив державу Україну, що головуючий суддя не вбачає підстав для самовідводу. І вже наступного дня Україна подала клопотання про відвід судді до Апеляційного суду Амстердаму.

З'ясувалося, що головуючий суддя Апеляційного суду Амстердаму протягом декількох років здійснював представництво інтересів російської компанії «Промнефтьстрой» у справі проти ВАТ «НК «ЮКОС», а тому фактично захищав інтереси Російської Федерації як основного інтересанта у вирішенні справи на користь «Промнефтьстрой». Крім того представництво інтересів «Промнефтьстрой» він здійснював у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв.

За результатами розгляду цієї справи голландський суд відмовив у визнанні та зверненні до виконання на території Королівства Нідерландів рішення Московського арбітражного суду 2006 року про визнання ВАТ «НК «ЮКОС» банкрутом та продаж акцій голландської структури ВАТ «НК «ЮКОС» («Yukos Finance B.V.») компанії «Промнефтьстрой».Голландський суд визнав, що банкрутство ВАТ «НК «ЮКОС» було сфабриковано російською владою в порушення фундаментальних принципів права.

Нагадаємо, 16 липня Апеляційний суд Амстердама відклав рішення у справі «скіфського золота» і заявив, що  потребує додаткової інформації від сторін у справі  його повернення  Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 03:26 :58