Новини » Політика 13 вересня, 2019, 10:21
Сенцов на форумі YES передав Зеленському банку і закликав заповнити її бірками звільнених українців
Олег Сенцов
Олег Сенцов

Звільнений із російського полону Олег Сенцов на форумі Європейської ялтинської стратегії (YES) показав банку з жовтою і синьою смугами, яку провозив із собою 5 років у неволі, і заявив, що хотів би наповнити її бірками інших звільнених українців. Цю банку він передав Володимиру Зеленському, з проханням наповнити її як можна швидше.

Зокрема, Олег Сенцов на на 16-тій зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії, яку транслював телеканал ZIK, сказав таке: «Там, де я був 5 років, кожна річ і кожна дрібниця мали велике значення, там нічого не викидають і все пристосовують. Важлива річ – це чай, його зберігають в коробці, а я зберігав – у банці. У мене були два зошити – жовтий і синій. Я вирізав із цих зошитів дві смужки – синю і жовту і наклеїв на цю банку, написав два слова: «Слава Україні» і поставив на найбільш примітне місце. Усі 5 років, поки я подорожував по тюрмах РФ, вона подорожувала разом зі мною. Я ставив її на найбільш примітні місця, вона дуже злила тюремників, її постійно забирали, зривали прапор, намагались топтати. Було багато було непорозумінь через цю банку. Це була моя маленька боротьба. Я вів свою маленьку боротьбу, нікому непомітну, один на один із цією системою за себе, за свою честь, за свою країну і за дві смужки – жовту і синю. (Сенцов продемонстрував банку, а потім витяг з кишені нагрудний значок ув’язненого). У російський тюрмах в ув’язнених є так звані нагрудні значки. Ось мій. Червона смужка на ньому означає схильний до втечі. У деяких арміях світу є таке правило: при загибелі бійця, його командир відриває жетон, щоб зібрати звіт про померлих. Це сумне правило, я б хотів завести іншу. (Сенцов помістив значок в свою банку). Я б дуже хотів, щоб ця банка якомога швидше наповнилась бірками тих, хто досі в полоні: в Росії, на Донбасі, в Криму. Пане президенте, зробіть все, щоб банка якнайшвидше наповнилась (передав банку Зеленському)», – сказав Олег Сенцов.

Володимир Зеленський подякував Олегу Сенцову і сказав, що намагатиметься все це зробити. «Я впевнений, що ця банка заповниться. Я робитиму все, щоб вона заповнилась дуже швидко», – сказав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, звільнений з російської в'язниці режисер Олег Сенцов поки не вирішив, чи буде йти в політику, але обіцяє робити все, що в його силах, для своєї країни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 23:32 :07