​Пристайко пропонує провести місцеві вибори по всій Україні, зокрема і в ОРДЛО

Вадим Пристайко

Уряд хоче провести місцеві вибори по всій території України, зокрема і в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, під час 16-ої зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"На нашу думку, ідеально було б провести вибори, доки це неможливо, одночасно в усій нашій державі. В них (на окупованих територіях Донбасу – ред.) уже двічі були вибори - фейкові, їхніх результатів ми не визнаємо. Зараз ми пропонуємо провести одночасно вибори на всій території, зокрема й на окупованій. Подивимося, чи спрацює це, за часом виключно", - зазначив урядовець.

Він також повідомив, що наразі йдуть обговорення щодо того, в якій формі будуть реалізовувати погоджену попереднім президентом "формулу Штаймаєра". 

Пристайко запевнив, що у "ній немає нічого цікавого, або такого, щоб звинувачували у зраді або перемозі".

Відповідно до формули, Донбас отримує особливий статус, про що будуть внесені Верховною Радою відповідні правки до Конституції. Також передбачається проведення вільних виборів, після того, як Росія виведе свої війська з Донбасу. 

Як повідомлялося раніше, представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, другий президент України Леонід Кучма вважає, що вибори на окупованій території Донбасу не можна проводити до виведення звідти незаконних збройних формувань. 

Loading...