Новини » Суспільство 13 вересня, 2019, 23:45
"Почесний" і "народний викривач України": Кучеренко застеріг від маразму у боротьбі з корупцією
ZIK
ZIK

У законопроєкті про викривачів корупції взяли за основу європейський закон, проте дорогою, певною мірою, загубили сенс.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України, ексміністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

Гість ток-шоу, коментуючи прийнятий у першому читанні законопроєкт про викривачів корупції, наголосив, що це – складне питання. Зокрема, він звернув увагу на те, що, якщо людина заявляє про корупційний злочин, отже, вона має перебувати "десь у процесі".

"Дійсно, якщо людину затягнули в якусь корупційну схему і вона хоче "вискочити" з неї, а ще й по дорозі 10% заробити і стати під захист… Єдине, що вони там підправили, бо на виборах було про 10%, а в цьому законі – до 10% (винагороди. – Ред.), тобто, є "люфт" від нуля до 10-ти", – зазначив Олексій Кучеренко.

Ексміністр пожартував, мовляв, один нардеп заявить щодо іншого, відтак, один буде недоторканним, а інший втратить імунітет. Інший гість ток-шоу, нардеп Іван Крулько пожартував, мовляв, у Верховній Раді з огляду на це буде аж 424 доноси (нагадаємо, у новому складі ВРУ є 424 народні депутати).

Жартівливий тон підхопив і Олексій Кучеренко.

"А давайте святкувати День викривача! А давайте звання внесемо "почесний викривач України", "народний"…", – запропонував він.

Повертаючись до серйозного обговорення, нардеп Кучеренко зауважив, що у Європі така практика існує, і вона стосується не лише корупційних злочинів. Зокрема, про зловживання осіб можуть заявити навіть сусіди, і це нормально, адже йдеться про їхні податки.

"Нам усім доведеться переглянути всі ці підходи. Єдине, щоб до маразму не доводити, бо я бачу, що в цьому законі вони взяли європейський закон, але, на превеликий жаль, дорогою загубили, певною мірою, сенс", – заявив Олексій Кучеренко.

Як повідомляли, 13 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу проєкт Закону №1010 про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо викривачів корупції.

Додамо, повне відео ранкового засідання Верховної Ради ІХ скликання 13 вересня доступне за посиланням.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 19:51 :18