Новини » Політика 13 вересня, 2019, 13:50
"Формула Штайнмайера": Ми знову бачимо підтвердження, що Зеленський - це наступник Порошенка
Володимир Зеленський. Фото EPA-EFE
Володимир Зеленський. Фото EPA-EFE

Роль Порошенка була в тому, щоб допомогти Путіну розпочати війну і капітулювати вигідними Кремлю Мінськіми угодами. Роль Зеленського - виконати Мінські угоди

Про це пише на своїй сторінці в Фейсбук Дмитро Корнійчук

Отже, проаналізуємо слова Зеленського про те, що на зустрічі "нормандської четвірки" будуть обговорювати "формулу Штайнмайера" для Донбасу. Тобто - чому Зеленський вторить Путіну.

1) "Формулу Штайнмайера", як поетапний план виконання Мінських угод, була запропонована в наприкінці 2015 року тодішнім главою МЗС Німеччини Штайнмайером. І підтримана (а кажуть -і розроблена) Кремлем. Суть її в тому, що спочатку Україна приймає всі політичні закони по Мінським угодами (включаючи амністію бойовиків, закон про місцеві вибори на Донбасі, прийняття змін до Конституції), потім - проводяться місцеві вибори на Донбасі під контролем ОБСЄ (де-факто Росії). І після визнання виборів з боку ОБСЄ Росія виводить свої військові формування, а Україна отримує доступ до кордону.

2) Восени 2016 року "формула Штайнмайера" була схвалена на зустрічі "нормандської четвірки". І, до речі, Порошенко не виступав проти.

3) Чому Порошенко не виконував "формулу Штайнмайера"? Все просто - суспільство було ще не готове до такої "зради". Як раніше - до Мінських угод. Крім того, ясно було, що при Порошенко Путіну не вдалося б "впихнути" Донбас назад в Україну. Завдання Порошенка було в іншому: підписати і дати "добро" на всі стратегічні документи, вигідні Кремлю. І потягнути час.

4) Ключова небезпека "формули Штайнмайера" в тому, що Україна взагалі не буде контролювати процес місцевих виборів на Донбасі. Закріпивши перед цим повну автономію Донбасу в Конституції. Крім того, ніякі війська Росія не буде виводити. Оскільки на Донбасі давно вже армія складається з місцевих. І її просто перейменують в "народну міліцію".

До речі, відповідно до закону про особливий статус, Україна по суті ніяк не зможе впливати на Донбас після отримання ним автономії.

5) Ми знову бачимо підтвердження, що Зеленскій - це наступник Порошенка, узгоджений з Кремлем. Роль Порошенка була в тому, щоб допомогти Путіну розпочати війну і капітулювати вигідними Кремлю Мінськіми угодами. Роль Зеленського - виконати Мінські угоди.

6) Зрозуміло, що склад фракції "Слуги народу" підібраний не випадково. Їх ключова задача - проголосувати за "мінські" закони. А потім відправитись в утиль на дострокових парламентських виборах, взявши на себе всю "зраду".

Дмитро Корнійчук

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 19:14 :12