Новини » Події 13 вересня, 2019, 9:42
Фінляндія передала СБУ матеріали про 1600 українців, які загинули в таборах під час Другої світової
ssu.gov.ua
ssu.gov.ua

Делегація Нацархіву Фінляндії на чолі з Генеральним директором Юссі Нуортева передала голові СБУ матеріали про українців, загиблих у роки Другої світової війни в таборах військовополонених на території Фінляндії.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

У ході зустрічі співробітники Галузевого державного архіву СБУ отримали від іноземної сторони базу даних на більш ніж 1600 українців, загиблих в таборах військовополонених в роки Другої світової війни на території Фінляндії. У відповідь представники СБУ передали зарубіжній делегації копії розсекречених архівних документів, що стосуються історії Фінляндії.

«Сьогодні у нас є приклад успішної співпраці з обміну даними про загиблих і репресованих під час Другої світової війни», – зазначив під час зустрічі голова СБУ Іван Баканов.

Фінські колеги повідомили, що в майбутньому планують передати відомості про ще 5000 українських військовополонених, яких повернули в СРСР після закінчення війни.

«Зважаючи на зміст переданих українській стороні матеріалів, ми впевнено можемо сказати, що між нашими країнами в контексті історії є багато спільного», – зазначив Юссі Нуортева.

Проведення міжнародної зустрічі і отримання найважливіших архівних даних від іноземних партнерів стало можливим завдяки підписаному в травні цього року Меморандуму про співпрацю між Галузевим державним архівом СБУ та Національним архівом Фінляндії.

Нагадаємо, президенти України та Фінляндії підписали угоду про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом, яка створює нові можливості для співпраці органів з питань безпеки.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 03:27 :20