Новини » Політика 13 вересня, 2019, 15:58
Екссекретарка ЦВК: Ми з розумінням ставимось до рішення президента
ZIK
ZIK

Міжнародні експерти оцінили президентські та парламентські вибори в, як такі, що Україні проходили за найвищими стандартами, а рівень довіри українців до Комісії зріс до 88%. Президентське рішення про розпуск членів ЦВК продиктоване загальною тенденцією всіх органів влади.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловила екссекретарка ЦВК Наталія Бернацька.

Вона розповіла: після того, як президент зробив подання щодо розпуску ЦВК, усі члени комісії розуміли, що голосування за це пройде швидко.

«Трудовий колектив нас дуже розчулив, бо після цього рішення ВРУ зустрічав нас стоячи з аплодисментами, зі сльозами на очах. Це для нас найголовніша оцінка, як і оцінка міжнародних експертів. Вони вважають, що і президентські, і парламентські вибори були проведені за найвищими стандартами. Результати повністю відповідали ексзитполам», – розповіла представниця ЦВК.

Вона зазначила: українці завжди із недовірою ставились до ЦВК. Однак, за оцінками міжнародних спостерігачів, рівень довіри саме до останнього складу комісії зріс до 88%.

«Це для нас найголовніша оцінка роботи, цього важкого року», – наголосила вона.

Бернацька підкреслила: усі розуміють, що рішення ВРУ пов’язане не з оцінкою діяльності роботи ЦВК, а з загальною тенденцією всіх органів влади, «у зв’язку з тим, що в парламенті сформувалась монобільшість».

Окрім того, екссекретарка ЦВК прокоментувала і позицію депутатів щодо втрати ЦВК квотності, бо більшість партій, які формували Комісію, або припинили своє існування, або опинились поза парламентом.

«Насправді суть закону полягає в тому. що повноваження членів ЦВК складуть 7 років. Це довше, ніж 5-річний термін роботи парламенту. У цьому і є гарантія незалежності, адже наступні вибори мав би проводити склад ЦВК, який не має жодного стосунку до політичних сил, що обираються», – вважає Бернацька.

Та вона запевнила: усі члени ЦВК з розумінням ставляться до подання президента, мовляв, він мав повне право це зробити.

«Що ж до змісту подання, ми вже оголосили свою юридичну позицію. Адже у жодних судових рішеннях не було визнано якоїсь упередженості. Так, ми були суворі, але до всіх кандидатів усіх політичних партій, для того, щоб, відповідно до закону, не допускати двійників та інших осіб, які зловживали своїм правом для того, щоб балотуватися», – зазначила секретарка ЦВК.

Вона додала: повноваження членів ЦВК припинились одразу після голосування у ВРУ. Вони більше не можуть ухвалювати жодних рішень.

«Зараз ми попрощались із трудовим колективом. Більшість членів ЦВК справді пакують свої речі», – розповіла Наталія Бернацька.

Як повідомлялось раніше, сьогодні, 13 вересня, Верховна Рада ухвалила розпуск та звільнення всього складу Центральної виборчої комісії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 20:22 :48