Бачо Корчілава: Можете заспокоїтися, "формула Штайнмайєра" залишиться тільки на папері

Бачо Корчілава
Бачо Корчілава
Володимир Зеленський. Фото president.gov.ua

Буде ще багато формул, і багато людей, що будуть розказувати, де і як лежать ключі від конфлікту на Донбасі. Але рішення конфлікту на Донбасі настане коли, зміниться геополітична ситуація в світі.

Про це пише на своїй сторінці в Фейсбук Бачо Корчілава

Що я думаю про формулу Штайнмайєра?

Спробую відповісти максимально коротко. У 1993 році, я і моя сім'я стали вимушеними переселенцями з Абхазії. І природно, що з цього дня я став цікавитися, піздніше писати як журналіст, а після і брати участь в якихось заходах, пов'язаних з врегулюванням конфліктів на території Грузії. Постійно жевріють в Грузії дві області - моя мала Батьківщина Абхазія і Цхінвальський регіон (для більшості краще відомий як Південна Осетія).

В Абхазії врегулюванням конфлікту займалася ООН і миротворці СНД під протекцією Ради Безпеки ООН (хоча замість миротворців СНД були тільки російські десантники). У Південній Осетії врегулювання проходило під протекцією ОБСЄ (коли починався процес ця організація ще називалася НБСЄ) і теж за участю російських десантників, яких чомусь обзивали миротворцями.

Так от, за ці роки я пам'ятаю по обом конфліктам такі формули врегулювання: формулу Лівіу Ботте, формулу Дітера Бодена, формулу Хаді Таліаміні, формулу Бориса Єльцина, формулу Бориса Березовського (під час перебування його виконавчим секретарем СНД), формулу Кофі Аннана, формулу Бутроса Галлі - і ще чорт знає кого. Не вистачало тільки формули Льоліка і Боліка. І всі формули були хорошими, але так і залишилися формулами на папері.

Тепер в Україні ми знову повернулися до теми формули Штайнмайєра, про яку вперше заговорили чотири роки тому. По дорозі ми ще говорили про формулу Макрона (яку до речі багато хто бачу вже забув) і знову повернулися до Штайнмайера. Можете заспокоїтися, вона так само залишиться тільки на папері. Буде ще багато формул, і багато людей, які будуть розповідати де і як лежать ключі від конфлікту на Донбасі. Але рішення конфлікту як на Донбасі, так і на моїй малій Батьківщині настане тоді, коли зміниться геополітична ситуація в світі. А поки, ну нехай говорять про формули.

Бачо Корчілава

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...