Новини » Економіка 13 вересня, 2019, 19:10
Академік Пешко назвав, які повноваження НБУ необхідно збільшити для зміни ситуації в країні
Анатолій Пешко
Анатолій Пешко

Якщо ми хочемо змінити ситуацію в країні, нам взагалі слід було б збільшити повноваження Національного банку і повноваження держави у сфері регулювання банківської та фінансової діяльності.

Таку думку в етері інформаційно-аналітичного проекту "Чудова четвірка " на телеканалі ZIK під час включення висловив громадський діяч, академік і перший віцепрезидент Академії економічних наук України Анатолій Пешко.

Коментуючи ухвалений у ВРУ закон про "спліт", Анатолій Пешко пояснив, для чого Національному банку України більше повноважень та що це змінить для пересічного українця.

Науковець наголосив, що НБУ має бути основним регулюючим органом у сфері фінансової та банківської діяльності.

"Це абсолютно нормальне явище, і я сказав би, що, на мій погляд, якщо ми хочемо змінити ситуацію в країні, нам взагалі слід було б збільшити повноваження Національного банку і повноваження держави у плані регулювання банківської та фінансової діяльності, бо лише перехід до нової банківської системи, я маю на увазі, коли… всі засоби держави повинні, на мій погляд, проходити через державні банки, а не приватні банки. Для того, щоб доходи отримувала держава, і, відповідно, могла наповнювати коштами бюджет і, таким чином, вирішувати всі соціяльні проблеми", – наголосив академік Пешко.

Він зауважив, що для наповнення бюджету вкрай важливо, щоб приватні банки займалися інвестиційною діяльністю, операційною діяльністю, обслуговували своїх клієнтів.

"А кредитування, я вважаю, це більше прерогатива державних банків", – зазначив Анатолій Пешко.

З його слів, саме державні банки, знизивши облікову ставку, могли б давати б кредити під реальні відсотки.

Нагадаємо, 12 вересня Верховна Рада ухвалила у цілому проєкт Закону 1062 (закон про "спліт") про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг.

Як повідомляли, у Національному банку зазначили, що після прийняття закону про "спліт", небанківським фінансовим установам не буде потрібно повторно отримувати ліцензію

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 19:11 :50