Абромавичус проти підпорядкування "Укроборонпрома" Міноборони

Голова державного концерну «Укроборонпром» Айварас Абромавичус виступає проти того, щоб акціонером концерну було Міністерство оборони України.

Він сказав про це Радіо Свобода 13 вересня у кулуарах форуму «Ялтинської європейської стратегії» .

За його словами, зараз акціонером «Укроборонпрому» є Міністерство економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства. І думка про те, що це може бути Міністерство оборони – це не є остаточним рішенням.

"На мою думку, в Міноборони є конфлікт інтересів, і в Міністерства оборони також є інші оборонні підприємства, які в дуже поганому стані. Тому в Міноборони, на жаль, нема якісного підходу до управління державними підприємствами. Тому я б хотів, щоб «Укроборонпром» залишився під Міністерством економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства», – сказав Абромавичус.

Нагадаємо, минулого тижня секретар РНБО Олександр Данилюк, коментуючи реформування «Укроборонпрому» заявив, що наразі акціонером є Кабінет міністрів, однак його позиція, що Кабмін не може бути акціонером. Міністерство оборони – це оптимальний варіант, який ми проговорили.

За словами Данилюка, варіант підпорядкування «Укроборонпрому» Міноборони також забезпечує відповідний зв’язок із президентом». Він додав, що це рішення «затвердили». 

Державний концерн «Укроборонпром» об’єднує понад 100 підприємств-учасників у галузі оборонної промисловості, зокрема, розробки й виготовлення озброєння та техніки, наукової діяльності й експортно-імпортних операцій.

Раніше повідомлялося, що генеральний директор «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус доручив провести розслідування щодо підписання екс-генеральним директором наказу про зміну статуту державної компанії «Укрспецекспорт».

За словами Абромавичуса, на даний момент ситуація на підприємствах-спецекспортерах під повним контролем концерну. 

Також стало відомо, що міжнародна компанія «Baker Tilly Ukraine» займеться аудитом державного концерну «Укроборонпром».  

Loading...