Вчені встановили вік, з якого людина починає старіти

molbuk.ua

Група міжнародних вчених (США, Фінляндія та Великобританія) з’ясували, що запуск механізмів старіння в організмі, трапляється в середньому у віці 50-55 років.

Про це повідомляє сайт MedikForum.

Перш ніж підтвердити свою гіпотезу, спеціалісти проаналізували дані про природу старіння, які вони отримали в рамках спільного проекту, де вони вивчали активність роботи генів у зразках м’язів і мозку людей віком від 20 до 90 років.

За словами вчених, приблизно до 50 років в людському організмі спостерігається одна картина роботи генів, а потім – вже інша. Вони припускають, що саме в цьому віці заходи, що вживаються для уповільнення старіння організму, можуть бути дійсно ефективними.

Для уповільнення старіння фахівці радять скорочувати кількість споживаної їжі та калорій. Вони зазначають, що абсолютна більшість довгожителів відрізняються споживанням малої кількості їжі та стрункістю. 

Також одним з найбільш ефективних способів протистояти старінню, на їхню думку, є профілактика слабості. Слабкість, м'язова, емоційна (відчуття втоми, зниження когнітивних функцій), кісткова, пов'язана з втратою мінеральної щільності кісток, – все це робить людину менш активним, менш рухливим і таким чином пришвидшує старіння. Щоб протистояти цьому процесу, важливо бути фізично активним кожен день. Відзначають дослідники й те, що в протидії старінню значну роль відіграє якість сну. 

Якщо систематично лягати спати після півночі, в організмі може активізуватися синтез одного з білків, що сприяють розвитку атеросклерозу. Як наслідок, відбувається прискорене руйнування стінок судин і підвищується ризик серцевих проблем, інсультів і інфарктів.

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що позитивний світогляд впливає на тривалість життя.Loading...