Вадим Карасьов: Українському керівництву пора припиняти бути в ролі чиновників «повітового міста»

Вадим Карасьов
Вадим Карасьов

Політолог, директор Інституту глобальних стратегій

Фото: Офіс Президента

Якщо черговий радник рекомендує Україні занапастити таке підприємство, як «Мотор Січ», тому що його викупив китайський інвестор - нам потрібно навчитися спокійно і впевнено говорити «ні» на подібні рекомендації.

Про це пише на своїй сторінці в Фейсбук Вадим Карасьов.

Візит вже колишнього радника президента США Джона Болтона в Україну чимось нагадав гоголівського «Ревізора». У повітове місто прибув чиновник з Петербурга! Провінційна бюрократія перебуває в шоці і готова виконати будь-які побажання і капризи гостя. Але вже незабаром виявляється, що ревізор і не ревізор зовсім - «рекомендації» Болтона йдуть врозріз з позицією Трампа.

Трамп виступав за обмін полоненими з Москвою, а Болтон його не схвалював. Та й в цілому Болтон вів більш жорстку зовнішню політику, ніж того хотів Трамп, особливо по відношенню до Китаю і Росії. «Якби все було, як хоче Джон, ми б брали участь вже в чотирьох війнах», - цитував слова президента анонімний співрозмовник New York Times. Трамп нарікав, що йому доводиться постійно стримувати Болтона, який рветься воювати з половиною світу.

На замітку: Болтон став уже четвертим звільненим радником Трампа за його неповні три роки при владі.
Вся ця п'єса з американським ревізором показує, що українському керівництву пора припиняти бути в ролі чиновників «повітового міста». І якщо черговий радник рекомендує Україні занапастити таке підприємство, як «Мотор Січ», тому що його викупив китайський інвестор - нам потрібно навчитися спокійно і впевнено говорити «ні» на подібні рекомендації. Тому що дати підприємству друге життя сьогодні може тільки Китай.

Спасибі Болтону, що він відстоював збереження військової допомоги на 250 млн доларів. Але хіба правильно у відповідь вимагати від України заблокувати угоду, рівнозначну загибелі всієї авіабудівної галузі? Економічні та іміджеві втрати, яких зазнає Україна в разі зупинки підприємства, послаблять її як союзника США, а значить, послаблять позиції США в Східній Європі. Іншими словами, Болтон дійсно перегинав палицю і замість просування інтересів США помилково діяв всупереч інтересам Білого дому.

Китай нам запропонував ринок збуту, який гарантує заводу роботу з прибутком мінімум 500 млн доларів на рік. І повне збереження 25 тисяч робочих місць. Тому «Мотор Січ» повинна бути винесена за дужки «рекомендацій» різних радників. Радники, як показує історія з Болтоном, приходять і йдуть, а інтереси України залишаються. А Трамп, запевняю, нашу позицію зрозуміє, тому що сам діє виключно в інтересах своєї країни.

Вадим Карасьов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...