У Словенії хочуть відставки президента через заяви по Україні

Борут Пахор. Фото EPA-EFE

У Словенії представники інтелігенції закликали президента країни Боруту Пахору подати у відставку через його заяви по Україні.

Про це повідомляє місцеве видання RTV.

Зокрема, 28 словенських вчених написали відкритого листа до глави держави, в якому закликали його піти у відставку через його заяву про надання Україні і Туреччині "особливого статусу" в Європейському Союзі.

"Президент Борут Пахор зробив недоречне, необґрунтоване, ксенофобное і об'єктивно політично і дипломатично шкідливий заяву для Словенії про те, що Туреччина і Україна не можуть розраховувати на повне членство в ЄС", – сказано в листі.

Також наголошується, що подібні заяви можуть вплинути на міжнародну довіру до Словенії, а також на погіршення економічних відносин з Україною та Туреччиною.

Нагадаємо, раніше у своєму виступі під час панельної дискусії щодо майбутнього ЄС на 14-му Стратегічний форум у Блед президент Словенії Борут Пахор запропонував Європейському Союзу надати "особливий статус" Україні і Туреччині і повноцінне членство в ЄС країнам Західних Балкан.

Згодом у  Міністерстві закордонних справ України заявили, що стратегічною метою держави є повноцінне членство в Європейському Союзі, заради чого український уряд продовжує активно працювати.

Loading...