Сьогодні «Слуга народу» вирішуватиме долю колег-кнопкодавів

ZIK

Сьогодні «Слуга народу» вирішуватиме долю колег-кнопкодавів Сергія Литвиненка та Олени Копанчук. Однак наразі єдина законна підстава забрати мандат у таких парламентарів – лише, якщо вони самі його складуть.

Про це, відповідаючи на запитання журналістів у кулуарах парламенту, розповів народний депутат від «Слуги народу» Михайло Радуцький. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Парламентар запевнив: йому соромно за колег, яких вчора піймали на кнопкодавстві.

«Ми йшли на вибори і обіцяли, що не будемо брати участь у тих речах, що були в минулих скликаннях. Мені було дуже соромно за те, що вчора відбулось з нашими колегами. Сьогодні, думаю, що під час засідання в перерві, у нас буде збір фракції, вирішуватимемо, що робити», – розповів Радуцький.

Він зазначив: краще написати заяву про свою відсутність в парламенті, ніж у такий спосіб порушувати закон.

«Для мене навіть прогул – це менше зло, ніж кнопкодавство. Це моя особиста думка, партія думає так само», – наголосив депутат.

Однак, за його словами, наразі єдина законна підстава забрати мандат у депутатів-кнопкодавів – лише, якщо вони самі його складуть.

«Сьогодні на фракції обговорюватимемо, як взагалі це зробити. Також, коли буде діяти закон про імперативний мандат, тоді це можна буде оформити в рішення. На скільки я знаю, керівництво партії і керівництво ВР сьогодні будуть робити подання в регламентний комітет . На фракції будемо збиратись і спілкуватись з людьми, почуємо, чому вони так зробили», – розповів Радуцький.

На його думку, кнопкодави повинні вибачитись публічно, отримати прогул за вчорашній день та перерахувати свою місячну зарплату в один із благодійних фондів.

«Вважаю, поки законодавчо немає можливості зробити щось більш дієве, це було б показово. Я знаю цих людей і не дуже вірю, що вони зробили це навмисне зі злим умислом. Люди «не включились», що країна змінилася», – вважає представник «Слуги народу».

Він додав: через цю історію у месенджерах цілу ніч точились дискусії.

«Ці люди сьогодні будуть щось пояснювати, бо вчора вони не брали участі в дискусії. Ставлення усіх членів фракції до такого – повністю негативне. Таке ж ставлення було до людей з іншої фракції. Ми мусимо дати людям сигнал: немає різниці, з якої фракції ця людина. Вони не мають права обманювати виборців», – підкреслив Михайло Радуцький.

Нагадаємо, рух «Чесно» повідомив, що нардепів від «Слуги народу» Сергія Литвиненка та Копанчук Олену викрили у кнопкодавстві.

Онлайн-трансляція пленарного засідання Верховної Ради ІХ скликання доступна за посиланням.

Loading...