Рада має намір законодавчо залучати світових кіновиробників знімати кіно в Україні

Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу Проект Закону №1058-1 про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених суб'єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні).

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Верховної Ради, яке транслював телеканал ZIK.

За нього проголосували 285 народних депутати.

Після цього спікер парламенту Дмитро Разумков запропонував нардепам скоротити вдвічі термін підготовки документу до розгляду у другому читанні.

За це проголосували 259 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроектом пропонується:

  • збільшити розмір частини фактично здійснених суб’єктом кінематографії кваліфікованих витрат (платежів) на виробництво (створення) фільмів з 16,6% до 25%, а в деяких випадках – до 30%;
  • спростити вимоги до кваліфікованих витрат, замінивши критерій обчислення в мінімальних заробітних платах на прожитковий мінімум для працездатних громадян;
  • для уникнення зловживань передбачити, що державна підтримка у формі прямої субсидії надається лише за одним з критеріїв, визначених пунктами 1-3 частини першої статті 7 Закону.

Очікується, що таке інвестування у кінематографічну діяльність на території України дозволить розвивати й українських кіновиробників.

Після цього нардепи ухвалили вцілому законопроєкт №1074, який передбачає внесення змін до Бюджетного кодексу для запуску законопроєкту про Державну підтримку кінематографії в Україні.

За нього проголосували 325 нардепів.

Законопроєкт прийнятий з техніко-юридичними правками.

Онлайн трансляція ранкового засідання доступна за посиланням.

Loading...