Новини » Політика 12 вересня, 2019, 10:40
Рада має намір надати президенту право затверджувати план оборони і його структуру

Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу проєкт закону №1011-1 про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Верховної Ради, яке транслював телеканал ZIK.

За нього проголосували 316 народних депутати.

Після цього спікер парламенту Дмитро Разумков запропонував нардепам скоротити вдвічі термін підготовки документу до розгляду у другому читанні.

За це проголосували 280 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, до Закону «Про оборону України» додається кілька абзаців.

Зокрема у статті 1 з’являється визначення плану оборони України. Це сукупність документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення політичних, економічних, соціальних, воєнних, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних, інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту та її захист у разі збройної агресії або збройного конфлікту

Окрім цього, у статтю 2 про основи оборони України додається абзац, в якому йдеться, що Для організації оборони держави Рада національної безпеки і оборони України розробляє та приймає рішення щодо проекту плану оборони України. Рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо плану оборони України вводиться в дію указом Президента України з одночасним затвердженням військово-адміністративного поділу території України. Проект військово-адміністративного поділу території України розробляє та подає Президентові України на затвердження Кабінет Міністрів України.

Порядок розробки плану оборони України визначається Радою національної безпеки і оборони України.

Онлайн трансляція ранкового засідання доступна за посиланням.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 02:43 :37