Перший дзвіночок закінчення демократії в Україні, – Княжицький про покарання для Геращенко

ZIK

Рекомендації щодо Ірини Геращенко, щоб обмежити її участь у пленарних засіданнях, є неконституційними, недемократичними та принизливими.

Про це під час вечірнього засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, заявив народний депутат України із фракції партії "Європейська Солідарність" Микола Княжицький.

Виступ народного обранця із трибуни ВРУ стосувався рішення парламентського комітету щодо рекомендації відсторонити ексвіцеспікера та чинну депутатку від "Європейської Солідарності" Ірину Геращенко від участі у п’яти пленарних засідання парламенту через висловлювання про "зелених чоловічків".

Микола Княжицький, оприлюднюючи позицію фракції "ЄС" (зауважимо, біля трибуни під час його виступу зібралися колеги із фракції "ЄС"), заявив, що рішення суперечить Конституції України, бо "скасовуючи депутатську недоторканність, ми дозволили депутату з цієї трибуни висловлюватися спокійно". Він заявив, що таке рішення обмежує право виборців, які голосували за ЄС, обмежує право фракції "ЄС", є неконституційним, недемократичним, принизливим.

Микола Княжицький звернувся до представників різних фракцій із закликом не підтримувати рішення про відсторонення Ірини Геращенко від участі у засіданнях ВРУ та застеріг, що "завтра те саме скажуть вам".

"Це перший дзвіночок закінчення демократії в Україні, якого ніколи не було за роки незалежності в Україні", – заявив Микола Княжицький та закликав не підтримувати обмеження демократії.

Як повідомляли, 10 вересня Ірина Геращенко порівняла колег у ВРУ із "зеленими чоловічками" у Криму.

Спікер Дмитро Разумков зробив їй зауваження, у фракції "Слуги народу" обурились через її слова. Питання щодо некоректних висловлювань винесли на розгляд Комітету ВР з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Ради. Ірину Геращенко викликали на засідання комітету, проте вона не з’явилася.

Комітет рекомендував Верховній Раді позбавити співголову фракції "Європейська Солідарність" Ірину Геращенко права участі у п'яти пленарних засіданнях парламенту за неетичні висловлювання.

Loading...