Німченко розповів, коли чекати дочасних парламентських виборів

ZIK

Згідно Конституції, протягом першого року роботи Верховної Ради, її не можна розпускати. Однак, коли цей термін вийде, буде підніматись питання про дострокові парламентські вибори.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Василь Німченко.

Коментуючи ухвалення у першому читанні законопроєкту про криміналізацію незаконного збагачення, він наголосив: «жирування» на тлі бідності, що існує в країні, нестерпне. Із цим справді треба боротись, однак закон не приведе до суттєвих змін.

«Нам потрібно змінювати систему, а не запобіжники», – вважає нардеп.

Водночас, він наголосив: потрібно й боротись із кнопкодавством. Мовляв, бували випадки, коли Конституційний суд визнавав якийсь закон недійсним саме через кнопкодавство під час ухвалення документа.

«Коли ми звертались до Конституційного суду через застосування репресій політичного характеру та наступу на свободу слова, у постанові про «112» та NewsOne, також посилались на те, що була порушена процедура у зв’язку з кнопкодавством», – зауважив нардеп.

Разом із тим Німченко і підтримав запропоновані штрафи за кнопкодавство. Мовляв, нинішня держава потребує цих коштів.

Окрім того, він прокоментував і можливість проведення дострокових виборів на фоні зміни складу ЦВК.

«Подивіться, про що йдеться, коли формуються зміни до Конституції і буде передбачено 300 народних депутатів. Це вже буде цього року, максимум – перший квартал 2020-го. За Конституцією, Верховна Рада працює рік, впродовж якого її ніхто не має права чіпати. Та коли цей рік закінчиться, ви станете свідками, що буде вирішуватись питання про дострокові вибори не місцевих органів влади, а Верховної Ради, склад якої вже буде 300 осіб», – переконаний Німченко.

Тож він підкреслив: дає нинішньому складу Верховної Ради рік і три місяці. Далі, на думку нардепа, на нас чекають перевибори.

«Я у цьому впевнений», – підкреслив Василь Німченко.

Як повідомлялось, вчора, 11 вересня, Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу законопроєкт про конфіскацію незаконних активів нардепів. Документ передбачає впровадження відповідальності за незаконне збагачення.

Loading...