live

Суд на вимогу СБУ відправив угорськомовну газету на експертизу

ZIK

Суд призначив експертизу на предмет сепаратизму угорськомовній газеті, яка реалізується на території Закарпаття.

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на матеріали суду.

Згідно з повідомленням, досудове розслідування встановило, що групою осіб через мережу газетних кіосків Закарпатської області (міста Ужгород, Мукачево, Берегово) поширюється випуск угорськомовного друкованого засобу масової інформації «Товариства угорської культури Закарпаття» - газети "Karpatalja".

СБУ зазначає, що в газеті опубліковані матеріали з публічними закликами до зміни меж території та державного кордону України.

На першій сторінці зазначеного номера періодичного видання розміщено зображення частині Закарпатської області в межах виборчих округів, на яких балотуються кандидати в народні депутати від угорської меншини, де населені пункти з компактним проживанням угорської нацменшини, так званий "Притисянський район", розфарбовані в кольори угорського національного прапора (червоний, білий і зелений) і тим самим умовно відокремлені від іншої території області.

У серпні суд задовольнив клопотання СБУ і призначив судово-лінгвістичну експертизу газетної публікації.

Фахівцям доручено встановити, чи містяться в публікації заклики до сепаратизму і розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Нагадаємо, у липні управління СБУ Закарпатській області відреагувало на заяву заступник міністра закордонних справ України Єгора Божка щодо позначення окремих територій України "угорськими» газетою "Karpatalja", яку видає громадська організація «Товариство угорської культури Закарпаття".Loading...
Loading...
Loading...