Новини » Економіка 12 вересня, 2019, 11:40
Мінінфраструктури оголосило конкурси на концесію портів "Ольвія" та "Херсон"
<nbsp;>

У Міністерстві інфраструктури оголосили про проведення концесійних конкурсів із передання в концесію майна держпідприємств "Стивідорна компанія "Ольвія" та "Херсонський морський торговельний порт" і відповідного майна держпідприємства "Адміністрація морських портів України".

Про це йдеться у газеті "Урядовий кур'єр", передає Інтерфакс-Україна

Згідно з повідомленням, за результатами конкурсу концесія "Ольвії" надаватиметься на 35 років, у випадку з Херсонським портом – на 30 років. 

Заявки на участь у  конкурсі прийматимуть протягом 60 днів. На проведення самого конкурсу та визначення переможця надається понад три місяці. 

"З переможцями буде укладено договори, сторонами яких стануть: Мінінфраструктури, АМПУ, компанія переможець конкурсу, а також підприємство (SPV, т. зв. проектна компанія), яке буде створено і зареєстровано переможцем конкурсу в Україні для реалізації проекту", - уточнюють в АМПУ.

Відповідно до раніше оприлюдненої документації, зі сторони концесіонерів очікують інвестиції загальним обсягом 17,3 млрд грн протягом 35-річного терміну концесії для "Ольвії" та 1,4 млрд грн за 30 років концесії Херсонського порту. Отримані інвестиції направлять на оновлення інфраструктури та розвиток портів. 

Як зазначається, впродовж перших трьох років в "Ольвії" планують побудувати новий зерновий термінал потужністю 2 млн тонн/рік (інвестиції 1,56 млрд грн), а в морпорту "Херсон" здійснити невідкладне оновлення активів (інвестиції 216 млн грн).

За інформацією міністерства, раніше концесією зацікавилися більш як 25 українських і зарубіжних компаній зі США, Китаю, Франції, Швейцарії, Великої Британії, Японії, Туреччини, Катару і Кореї.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури ініціює перед Кабінетом Міністрів можливість відкриття міжнародного пункту контролю на залізничному вокзалі Львів. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 08:37 :44