​Ломбарди не проходитимуть процедуру переліцензування, - НБУ

Ломбард

У Національному банку зазначили, що після прийняття закону про "спліт", небанківським фінансовим установам не буде потрібно повторно отримувати ліцензію.

Про це заявила на своїй сторінці у Facebook заступниця голови НБУ Катерина Рожкова. 

"Ми плануємо суттєво спростити ліцензування нових небанківських фінансових установ. При цьому переліцензування діючих гравців цього ринку не планується", - йдеться у дописі.

Також Рожкова пояснила, що підхід до регулювання небанківського ринку буде таким ж пропорційним, як і банківського. Тобто установи, що не несуть ризику для кредиторів, будуть регулюватися у спрощеному порядку. Основний закон для таких установ – закон про захист прав споживачів фінпослуг. 

Також Рожкова повідомила, що згідно з прийнятим законом про "спліт", до 1 липня 2020 року функції Нацкомфінпослуг поступово будуть передані НБУ та НКЦПФР. 
"Спліт був потрібен ще вчора. Він відіграє роль каталізатора, який надасть додатковий серйозний стимул для подальшого розвитку фінансового ринку в Україні", - додала Рожкова.

Нагадаємо, сьогодні, 12 вересня, Верховна Рада ухвалила вцілому проєкт Закону 1062 (закон про "спліт") про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг. 

Loading...