Новини » Політика 12 вересня, 2019, 18:30
Геращенко прокоментувала рішення комітету щодо її висловів про «зелених чоловічків»

Співголова фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко прокоментувала рішення регламентного комітету щодо її висловів про зелених чоловічків.

Відповідний допис Геращенко розмістила на своїй сторінці у Фейсбук.

«До мене надійшов лист від голови комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Кальченка С.В. , в якому він інформує, що до нього надійшов лист керівника фракції «Слуга народу» Д. Арахаміі щодо моїх висловлювань в сесійній залі», — йдеться в повідомленні.

За її словами в листі Кальченка їй не було роз’яснено, які саме висловлювання стануть предметом розгляду на Комітеті. Вона припустила, що це може стосуватися її публічної політичної позиції, озвученої 10 вересня в цілому.

«А сам лист Д.Арахамії не надходив на мою адресу взагалі. У зв’язку з цим маю нагадати, що політичні позиції народного депутата України не можуть бути предметом юридичної відповідальності з огляду на таке», — йдеться в повідомлені.

За її словами, позиція Арахамії є упередженою стосовно її висловлювань та не може слугувати обґрунтованою правовою підставою для розгляду відповідного питання у комітеті, а також містить явні ознаки зловживання правами народного депутата.

«Розраховую, що моя політична позиція жодним чином не зазнаватиме утисків у парламенті демократичної і правової держави, якою на конституційному рівні проголошено Україну. У тому числі з боку очільників фракції монобільшості, які позиціонують себе як прибічники демократії», — йдеться в повідомленні.

За її словами, у протилежному випадку вона буду апелювати до міжнародних правозахисних інституцій, які опікуються станом додержання демократичних принципів свободи слова в Україні в цілому та в органах державної влади, і ВРУ зокрема.

«ВР не позбавила мене права голосування в парламенті на 5 днів. Поки що. Поки що за це проголосувало тільки 6 слуг на регламентному комітеті. Дякую всім 5 депутатам — представникам фракції меншості, які не підтримали це рішення. Для відсторонення від виконання обов’язків народного депутата має бути ще голосування і 226 зелених кнопочок», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, під час вечірнього засідання Верховної Ради у вівторок, 10 вересня, сталася перепалка між народними депутатами від фракцій «Слуга народу» та «Європейська солідарність» під час виступу Ірини Геращенко.

Так, під час розгляду законопроєкту №1043 про внесення змін до Регламенту ВР щодо протидії зловживанням правами народних депутатів у ході законодавчої процедури Ірина Геращенко вийшла до трибуни парламенту і заявила: «П'ять років тому «зеленые человечки» захопили Крим. Зараз «зеленые человечки» захоплюють український парламент, і насправді, повністю його перекреслюють».

Після цих слів Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відключив її мікрофон і наголосив, що її порівняння неприпустимі.

У цей час до президії підійшли всі члени фракції «Європейська солідарність» і стали біля трибуни. Геращенко продовжила виступ словами, що «Рада перетворюється на парламент АР Крим». Виступ Геращенко народні депутати від фракції «Слуга народу» перебивали вигуками і оплесками.

Геращенко попросила голову Верховної Ради «заспокоїти свій югенд і не давати право перекрикувати опозицію».

Пізніше комітет з питань регламенту рекомендував Верховній Раді позбавити співголову фракції «Європейська солідарність» Ірину Геращенко права участі у п'яти пленарних засіданнях парламенту за неетичні висловлювання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 23:07 :39