Новини » Економіка 12 вересня, 2019, 17:25
Fitch Ratings підвищує кредитний рейтинг Укрзалізниці до рівня "B"

Провідне міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий та короткостроковий кредитний рейтинг АТ "Укрзалізниця" в іноземній і національній валюті до суверенного рівня — "B" з рівня"В-".

Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Згідно з повідомленням, дане підвищення стало можливим завдяки нещодавньому перегляду суверенного рейтингу України, який зазвичай обмежує максимальний рівень рейтингу для квазі-суверенних компаній, таких як Укрзалізниця, та є наслідком послідовної фінансової політики товариства, зокрема підвищення рівня ліквідності Укрзалізниці.

У компанії наголосили, що фінансово-господарські показники діяльності Укрзалізниці надають впевненість інвесторам у стабільності компанії та дозволили нещодавно здійснити залучення додаткового запозичення на міжнародному ринку капіталу на суму до 100 млн доларів, вартість якого майже на 100 базисних пунктів нижче, ніж в липні цього року. Сьогоднішнє підвищення рейтингу Укрзалізниці сприятиме подальшому зниженню вартості запозичень.

Fitch очікує, що завдяки зростанню обсягів вантажних перевезень та дерегуляції вагонної складової, проведеної наприкінці 2018 року, дохід компанії у 2020 році перевищить 100 млрд грн. Крім того, збільшенню доходів сприятиме очікуване відновлення економіки України – за прогнозами Fitch Ratings ВВП України зростатиме на 3,2-3,5% щорічно упродовж 2019 – 2021 років.

Також агентство очікує, що компанія поліпшить до 3 – 5 % показник маржинальності вільного грошового потоку (FCF margin). Як зазначено у повідомлені Fitch, завдяки випуску євробондів на 500 млн доларів в липні 2019 року компанія суттєво знизила кредитне навантаження з рефінансування очікуваних виплат на суму 300 млн доларів у другому півріччі 2019 року та подальших виплат у 2020-2021 роках.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури планує повернути "Укрзалізницю" у своє підпорядкування. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 05:12 :26