Новини » Політика 12 вересня, 2019, 2:47
Айвазовська: Подання Зеленського про звільнення членів ЦВК не обґрунтоване

Намір відправити весь склад Центральної виборчої комісії (ЦВК) у відставку не можна порівняти з тими проблемами, які виникали в ЦВК під час виборчих кампаній.

Так вважає голова правління Громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська та відзначає намір парламентської більшості сформувати Центрвиборчком під нову політичну реальність, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Закон про Центральну виборчу комісію, ст. 31-1, визначає тільки, що подання має бути мотивованим. Мотивоване воно? Так, воно мотивоване. Але з точки зору обґрунтованості, змісту зауважень воно недостатньо вагоме, щоб говорити, що ті проблеми, які виникали під час роботи Центральної виборчої комісії, були порушеннями, вчиненими нею свідомо, грубими та системними», – сказала вона в коментарі журналістам у середу в Києві.

За словами Айвазовської, рішення, на які посилаються ініціатори звільнення членів ЦВК, зокрема 28 оскаржень постанов комісії, не можуть аргументувати те, що Центрвиборчком нібито перешкоджав реалізації пасивного виборчого права.

Вона наголосила, що організації, які спостерігають за виборами, оцінюють вплив зафіксованих порушень на результати виборів або перебіг виборчого процесу.

«Ми можемо констатувати, що дії або бездіяльність ЦВК жодним чином не призвели до того, що кандидати, які бажали бути зареєстрованими, не були зареєстровані або що вони не реалізували своє виборче право шляхом участі у виборчому процесі. Деякі з них навіть перемогли», – сказала експерт.

Водночас вона зазначила, що з 2004 року рішення стосовно ЦВК із призначення, припинення повноважень виникали як вихід із кризи.

Експерт пояснила, що політична нейтральність ЦВК забезпечується тим, що термін повноважень її членів більший, ніж каденція одного скликання Верховної Ради, яка їх призначає.

«Наразі з’явилася правова та практична можливість мати незалежний орган, на який не може мати вплив жодна група в парламенті... ЦВК інституційно може бути політично нейтральною. Водночас аргументи більшості сьогодні, насамперед «Слуги народу», полягають у тому, що є нова політична реальність і під неї потрібно сконструювати Центральну виборчу комісію», – сказала вона.

«Очевидно, навіть дотримуючись принципу пропорційного представництва, ми отримаємо абсолютну більшість представників однієї політичної сили. Можливо, вони будуть дуже ефективними, експертними... Але це жодним чином не вирішує проблему політичної ангажованості ЦВК, якщо вона формується під нову політичну реальність», – пояснила Айвазовська.

Нагадаємо, голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила, що подання президента щодо дострокового припинення повноважень членів ЦВК – це є суто політичним рішенням, яке відповідає певній політичній стратегії.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 02:19 :17