А жити на що?,– Кацман розкритикував кнопкодавів за ідею віддати зарплати на благодійність

ZIK

Обіцянка депутатів-кнопкодавів перерахувати свої місячні зарплати на благодійність – ще одне порушення закону. Адже тоді виходить, що їм доведеться жити на нетрудові доходи.

Таку думку в ефірі спецпроєкту «Політичний коментатор» на телеканалі ZIK висловив заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Він наголосив: кнопкодавство – це порушення багатьох законів України. З таким явищем обіцяли боротись нардепи усіх скликань, однак цього так і не відбулось.

«Наведу приклад Польщі. Минулого року там одна із депутаток Сейму проголосувала за свого колегу. Через 5 хвилин після того, як це зафіксували, її виключили з фракції, ще через 7 – з партії, а через декілька днів депутати проголосували, щоб вона взагалі покинула парламент і на цьому, по суті, її політична кар’єра закінчилась», – розповів Кацман.

Натомість у нас народні депутати, які кнопкодавили, «раптом почали ридати і плакати», каятись і запевняти, що більше такого не буде.

«Як покарання сказали, що свою місячну зарплату переведуть у благодійний фонд. Сама по собі передача зарплати депутата – справа хороша. Однак, давайте застосуємо логіку і подумаємо, що насправді відбулось. Адже депутати, порушивши одне зобов’язання, відразу ж порушують й інше», – вважає журналіст.

Він пояснив: нардепи обіцяли «жити на одну зарплату». Натомість, коли вони перераховують свій місячний дохід на благодійність, порушують свої ж обіцянки.

«А за що вони жити збираються? Виходить – за нетрудові доходи. Таким чином вони порушують не лише свою обіцянку, а й закон України. Вони кажуть, що зараз віддадуть зарплату, однак при цьому не помруть ж з голоду в залі. Я ще не бачив жодного депутата, який би в залі парламенту помер з голоду. Значить вони житимуть на нетрудові доходи. Покарання за провину перевернулось із ніг на голову, перетворюється на якийсь цирк, сміх «96 кварталу», – підкреслив Володимир Кацман.

Нагадаємо, рух «Чесно» повідомив, що нардепів від «Слуги народу» Сергія Литвиненка та Копанчук Олену викрили у кнопкодавстві.

Згодом Литвиненко та Копанчук вибачились за свій вчинок і обіцяли передати свої місячні зарплати на благодійність.

Онлайн-трансляція пленарного засідання Верховної Ради ІХ скликання доступна за посиланням.

Важливо: телеканал ZIK запустив спецпроєкт «Політичний коментатор». Сьогодні упродовж усього засідання Ради заслужений журналіст України Володимир Кацман коментуватиме наживо та пояснюватиме, що відбувається в сесійній залі.

Loading...