Зеленський вирішив створити національний природний парк «Кремінські ліси» на Луганщині

Ілюстративне фото: AgroPolit.com

Президент України Володимир Зеленський постановив створити на території Кремінського району Луганської області національний природний парк «Кремінські ліси».

Відповідний указ №678/2019 «Про створення національного природного парку «Кремінські ліси» опубліковано на сайті глави держави.

«З метою збереження, відтворення і ефективного використання цінних природних комплексів та об’єктів басейну річки Сіверський Донець, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення, відповідно до статей 53 та 54 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» постановляю», – йдеться в документі.

Відтак, постановляється:

1. Створити на території Кремінського району Луганської області національний природний парк «Кремінські ліси».

До території національного природного парку «Кремінські ліси» погоджено в установленому порядку включення 7269 гектарів земель державної власності, а саме: 3121 гектара земель, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства «Кремінське лісомисливське господарство», що вилучаються у землекористувача та надаються національному природному парку в постійне користування, і 4148 гектарів земель, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства «Кремінське лісомисливське господарство» і включаються до території національного природного парку без вилучення у землекористувача.

2. Підтримати пропозицію Кабінету Міністрів України щодо утворення та забезпечення належного функціонування адміністрації національного природного парку «Кремінські ліси» у сфері управління Державного агентства лісових ресурсів України.

3. Скасувати Указ Президента України від 11 грудня 2009 року № 1040 «Про створення національного природного парку «Сіверсько-Донецький».

4. Кабінету Міністрів України забезпечити:

  • затвердження у шестимісячний строк у встановленому порядку Положення про національний природний парк «Кремінські ліси»;
  • вирішення протягом 2019 – 2021 років відповідно до законодавства питання щодо надання національному природному парку «Кремінські ліси» у постійне користування 3121 гектара земель державної власності, що вилучаються у державного підприємства «Кремінське лісомисливське господарство» та проведення державної реєстрації речових прав на відповідні земельні ділянки, а також розроблення проекту землеустрою з організації та встановлення меж території національного парку;
  • розроблення протягом 2019 – 2021 років і затвердження в установленому порядку Проекту організації території національного природного парку «Кремінські ліси», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної ради проєкт закону про внесення змін до закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань.Loading...