ЄСПЛ завершив попередні слухання справи «Україна проти Росії» щодо прав людини у Криму

ЄСПЛ. Фото dt.ua

У Європейському суді з прав людини у Страсбурзі завершилися попередні слухання у справі «Україна проти Росії» щодо порушення російським окупаційним режимом прав людини у Криму.

Після заслуховування позицій сторін судді поставили представникам України та РФ декілька запитань, повідомляє Укрінформ.

Слухання було попереднім, адже російська сторона заперечує підсудність позову саме ЄСПЛ.

Україна на слуханнях наголошувала, що РФ почала «ефективно» контролювати ситуацію в анексованому Криму з 27 лютого 2014 року. Тому саме з того дня окупаційна влада має нести повну відповідальність за ситуацію на півострові, включаючи порушення прав людини та репресії проти етнічних українців, кримських татар, релігійних діячів та загалом усіх, хто виступає проти окупаційного режиму.

Натомість російська сторона заявляє про свою юрисдикцію над анексованим Кримом із 18 березня 2014 року та заявляє, що порушена справа є «політичною».

Рішення щодо результатів цих слухань буде оголошене пізніше – точної дати головуючий суддя не оголосив.

Нагадаємо, представники Росії на слуханнях у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) щодо Криму заявили, що Україна перед та після анексії Криму була керована негідними силами.

Читайте більше новин на тему: окупований КримLoading...