Новини » Економіка 11 вересня, 2019, 1:53
Україна сподівається отримати пів мільярда євро від ЄС до кінця року

Влада України сподівається отримати другий транш макрофінансової допомоги у розмірі 500 мільйонів євро до кінця року.

Про це заявив віцепрем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, повідомляє Радіо Свобода 

Зокрема, про виділення кредиту в рамках програми макрофінансової допомоги ЄС йшлося під час переговорів віцепрем’єр-міністра із віцепрезидентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом.

«Нам дійсно потрібно ухвалити декілька актів законодавства для цього, ми дійсно вже дещо зробили, і сьогодні ми просто пройшлися, бо часу не так багато – нам потрібно отримати цей транш до кінця року. Тому що в нас в цьому році пікові виплати по зовнішній заборгованості, і нам цей транш дуже важливий як підтримка нашого фінансового балансу», – зазначив Кулеба.

За програмою макрофінансової допомоги ЄС виділяє Україні кредити під низькі відсотки. Нову кредитну угоду про залучення 1 мільярда євро уклали у вересні 2018 року. У грудні 2018 року ЄС направив Україні перший транш обсягом 500 мільйонів євро.

Як повідомляло Міністерство фінансів України, перелік вимог, які Україна повинна виконувати, щоб отримувати макрофінансову допомогу Євросоюзу, містить зобов’язання у сфері боротьби з корупцією, якості державного управління та податкової системи, реформу енергетичного сектору, соціальної політики та корпоративного управління в державних підприємствах, а також реформу системи управління державними фінансами.

Нагадаємо, у Брюсселі відбулася перша офіційна зустріч нового віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби з членами Європейського парламенту.  

Також Дмитро Кулеба відвідав штаб-квартиру НАТО, де домовився про активізацію роботи Спільної робочої групи Україна-НАТО у питаннях військової реформи.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 04:11 :19