Новини » Політика 11 вересня, 2019, 17:55
У ВРУ тривають перемовини з двома фракціями про підтримку подання щодо ЦВК, – Кошель
ZIK
ZIK

У парламенті тривають перемовини із представниками двох фракцій щодо підтримки подання президента про розпуск ЦВК.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Голова заявив, що після аналізу подання президента у КВУ дійшли до висновку, що воно місцями необгрунтоване, оскільки ідеться не про недоліки у роботі ЦВК, а про недосконалість українського виборчого законодавства.

Олексій Кошель наголосив, що достатніх підстав для "перезавантаження" ЦВК немає, проте уже завтра, сказав він, посилаючись на свої джерела, у ВРУ може відбутися голосування щодо подання президента. З його слів, у Раді таки може знайтися 300 голосів, оскільки зараз тривають перемовини із двома фракціями, які додатково можуть дати свої голоси для припинення повноважень ЦВК. Голова КВУ нагадав, що надалі ухвалення рішення про новий склад ЦВК потребуватиме вже не 300-т, а 226 голосів "+".

З його слів, домовленості полягають у тому, що дві фракції отримають збільшення квот на своє представництво у ЦВК, тобто, не по одному, а по два депутати.

"Тобто, буде мати місце звичайний політичний хабар, але це рішення може бути досить швидко прийнятим…, і найближчими днями можемо отримати новий склад Центрвиборчкому", – сказав Олексій Кошель.

Водночас, голова КВУ не назвав, про які дві фракції ідеться.

Олексій Кошель зауважив, що чинна влада, як і попередні, хоче мати контроль над ЦВК заради "зручних рішень", зокрема, і політично вмотивованих рішень. Він також нагадав, що наближаються місцеві вибори, окрім того, ще цього року можуть відбутися вибори київського міського голови і ще кількох великих міст. А це, каже голова КВУ, принципова позиція для партії влади, що зараз має досить високі показники.

"І для них дуже зручно у прискореному режимі провести місцеві вибори і мати підконтрольний склад ЦВК", – заявив Олексій Кошель.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський скерував парламенту подання про дострокове припинення повноважень ЦВК.

Додамо, Верховна Рада може розглянути подання Президента про дострокове припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії вже у четвер, 12 вересня.

11 вересня профільний комітет Верховної Ради України підтримав подання президента Володимира Зеленського про звільнення з посад членів Центральної виборчої комісії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 02:39 :30