Новини » Світ 11 вересня, 2019, 6:12
У Пекіні викликало роздратування відвідини Німеччини лідером протестів у Гонконзі

Лідер протестів у Гонконгу Джошуа Вонг, якого китайська поліція затримала на шляху до Німеччини в аеропорту, відвідав зіркову вечірку, яку щорічно організовує таблоїд Bild.

У своїй промові Вонг заявив: «У нас таке враження, що Гонконг схожий на Східний Берлін під час «холодної війни». І тільки тому, що німці боролися за свободу, особливо в Берліні, я прошу німців про допомогу в нашій боротьбі».

Bild запитав гостей, що означає свобода особисто для них і що вони кажуть про борців за свободу Гонконгу. 

Зокрема, глава ХДС і міністр оборони Анегрет Крамп-Карренбауер сказав: «Для мене свобода означає щось дуже оригінальне: я вважаю, що люди не можуть бути щасливими, якщо вони не мають свободи бути собою і вільно пересуватися».

Спілкування з Вонгом німецьких політиків, викликало обурення офіційного Пекіна.

«Китай вкрай незадоволений тим, що Німеччина дозволяє гонконзькому сепаратисту в’їзд до країни. Ми хочемо підкреслити: питання Гонконгу є внутрішньою справою Китаю, жоден іноземний уряд, організація чи особа не мають права втручатися», – заявила офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньїн.

У МЗС Німеччини відкинули такі звинувачення, зауваживши, що спілкування було «неофіційним».

Нагадаємо, канцлер ФРН Анґела Меркель під час візиту в КНР наприкінці минулого тижня закликала Пекін до мирного врегулювання кризи в Гонконзі.

Вона заявила, що обговорювала тему багатомісячних масових протестів в Гонконзі з прем’єром Держради Китаю Лі Кецяном і нагадала йому про те, що договір між Лондоном і Пекіном про повернення Китаю цієї колишньої британської колонії, як і раніше діє, і права і свободи громадян в Гонконзі повинні бути забезпечені. 

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 01:54 :48