live

Трамп готовий приєднатися до французьких ініціатив по врегулюванню російсько-української кризи

The Guardian
The Guardian Щоденна газета у Великобританії. Належить групі компаній Guardian Media Group.
Фото: Global Look Press/John Macdougall
загрузка...
загрузка...

Після того як Франція зробила перші кроки по відновленню відносин Європи з Москвою, Дональд Трамп заявив про готовність приступити до спільних переговорів з Україною, щоб вирішити конфлікт, пов'язаний з вторгненням Росії.

Оригінал на сайті The Guardian
 

Після того як Франція виступила з ініціативою щодо відновлення відносин Європи з Москвою, Дональд Трамп заявив про готовність приєднатися до спільних
переговорів з Україною, щоб вирішити конфлікт, пов'язаний з вторгненням Росії.

 

Трамп заявив, що готовий приєднатися до переговорів в так званому в нормандському форматі між Францією, Німеччиною, Україною і Росією, які можуть відбутися в кінці цього місяця, заявивши, що він зробить це, якщо його присутність допоможе домогтися прогресу у вирішенні питання.
 

«На мій погляд, те, що обмін полоненими між Росією і Україною відбувся, ... є дуже великим кроком, і дуже позитивним кроком. Якщо виникне необхідність в моєї участі, я приєднаюся », - заявив Трамп, відповідаючи на питання журналістів.

У неділю Україна і Росія обмінялися 70 полоненими. У Києві цю подію зустріли з радістю і вважають найрезультативнішим моментом в російсько-українських відносинах з часу обрання нового українського президента Володимира Зеленського.

Заяви Трампа прозвучали після виключної зустрічі, що відбулася на цьому тижні в Москві між представниками російської влади і міністром закордонних справ Франції Жаном Івом Ле Дріану (Jean Yves Le Drian) і міністром оборони Флоранс Парлі (Florence Parly). Представники Франції назвали переговори новим кроком до зближення з Москвою.

Ле Дріан сказав, що хотів би, щоб наступна зустріч в нормандському форматі на рівні міністрів відбулася в цьому місяці в Парижі, це стане першою подібною зустріччю з 2016 року. Україна підтримує приєднання США до нормандського формату, вважаючи це одним із способів виходу з п'ятирічного тупика у вирішенні питань автономії і виборів на сході України.

Висунута Францією ініціатива нових відносин з Володимиром Путіним, що виходить далеко за межі української кризи та включає нові пропозиції по безпеці, була схвалена у вівторок міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. В якості ще одного жесту президент Франції Еммануель Макрон заявив, що вважає реакцію Європи на загрози, з якими зіткнулися російськомовні жителі України після революції 2014 року, аномалією.

На тлі цього зближення Великобританія ризикує залишитися в ізоляції, оскільки це європейська держава, як і раніше займає відносно Росії найбільш ворожу позицію, почасти через те, що до цих пір не вирішено питання про застосування Росією хімічної зброї під час нападу на Сергія Скрипаля в Солсбері.

У червні, під час саміту «Великої двадцятки», між Терезою Мей і російським президентом відбулася нетривала зустріч. Але до явного поліпшення в британо-російських відносинах вона не привела. Великобританію завжди виключали з Нормандського формату, що викликає співчуття у Міністерстві закордонних справ.

Наступник Мей, Борис Джонсон, тепер стикається з ймовірністю того, що Макрон, Меркель і Трамп будуть з трьох сторін на нього тиснути, вимагаючи нормалізації відносин з Москвою, починаючи з українського питання.

Ряд інших держав ЄС, зокрема Польща, в якій збільшено присутність військ НАТО, також будуть засмучені тим, що французькі міністри пом'якшили тон, особливо в той день, коли Путін стежив за імітацією муніципальних виборів в Москві.
 

Джеймс Ніксі (James Nixey) з британського аналітичного центру міжнародних відносин «Чатем-Хаус» (Chatham House) не дуже вірить, що Путін хоче, щоб його вивели з ізоляції, і тим більше -на умовах, що визначаються Євросоюзом. «Діалог заради діалогу - без принципів і конкретних цілей - це слизький шлях до задоволення інтересів Росії», - стверджує він.
Але Макрон, вступаючи в новий період дипломатичної активності, в своєму щорічному виступі перед французькими  послами 27 серпня дав зрозуміти про розворот в бік Росії.

Французькі чиновники застерігають, що якщо Європа не спробує зрозуміти Москву, то Росія просто повернеться в бік Китаю. Цьому виступу передувала зустріч Путіна і Макрона, яка відбулася 19 серпня в форте Брегансон.

Цей крок Макрона викликав у Франції жваву дискусію, а деякі політологи, такі як Франсуа Хейсбур (François Heisbourg), спеціальний радник Фонду стратегічних досліджень (FRS), попередив, що цілі Макрона нереалістичні, якщо він вважає, що зможе відокремити Росію від Китаю.

«Відносини між Росією і Китаєм не є результатом злісних дій Заходу, які змусили Москву зробити розворот в бік Пекіна. Обидві держави поділяють одне і теж авторитарне бачення світу, в якому держави мають всю повноту влади над своїми внутрішніми справами, особливо в області прав людини ».

Брюно Тертре (Bruno Tertrais), заступник директора ФРС, в своїй статті, опублікованій в газеті «Монд» (Le Monde), написав, що Макрон переслідує химеру, оскільки вже протягом 15 років Путін відкидає відмирающі занепадницькі цінності Заходу. Він додав, що вся ця політика заснована на помилковій ідеї, згідно з якою Захід принижує Росію.

Розуміючи, що його буде піддано критиці, Ле Дріан в своїх переговорах у Москві підкреслив, що будь-яка відлига у відносинах буде повільним процесом і що санкції, введені Євросоюзом проти Росії за вторгнення в Україну і анексію Криму, скасовані не будуть.

Він сказав: «Звільнення в суботу полонених, в тому числі 24 моряків, я вважаю, що це звільнення є конкретним результатом, який так підтримувала Франція. І я вважаю, що необхідно скористатися цією ситуацією для повного виконання Мінських угод ».

Ле Дріан під час своєї прес-конференції в Москві заявив, що він не наївний, і що між французами і росіянами існують серйозні розбіжності, включно з Кримом, втручання в демократичні процеси західних країн і збитий в 2014 році українськими сепаратистами пасажирський літак МН17 Малйзійскіх авіаліній, що летів з Амстердама, в результаті чого загинуло 298 осіб.

Наполегливі вимоги Росії включити в список ув'язнених для обміну Володимира Цемаха, командира підрозділу сепаратистів на сході України і свідка катастрофи авіалайнера, привели голландців в лють. У червні українські спецслужби взяли його в полон, і його звільнення і передача в Москву тепер вважається символом тих жертв, на які Київ, мабуть, готовий піти заради нормалізації відносин з Росією на сході України.

Патрік Вінтур
 

Переклад: ИноСМИ
 

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...