Тейлор розповів, коли США та Велика Британія приєднаються до «нормандського формату»

Президент Зеленський проситиме США і Британію приєднатися до переговорів щодо встановлення миру в Україні тоді, коли діючий «нормандський формат» не дасть результатів.

Про це заявив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор в інтерв’ю «Голосу Америки».

Зокрема, відповідаючи на питання, чи Україна вже подала офіційне прохання стосовно долучення США або, можливо, Британії до «нормандського формату», Тейлор сказав, що його ще не було.

За його словами, на високому рівні президент Зеленський та інші представники українського уряду заявляли, що якщо нині діючий «нормандський формат», «нормандська четвірка» не дасть результатів, тоді вони розглянуть можливість просити США і Британію приєднатися. 

Однак зараз офіційного запиту про це поки що не надходило. 

«Ось уже 5 років триває робота над Мінськими домовленостями, 5 років діє «нормандський формат». І якщо це може принести результати – чудово. Якщо ж результатів не буде – то я так гадаю, може з’явитися прохання про появу інших учасників, таких як Сполучені Штати і Велика Британія», – сказав він.

Тейлор додав, що США і Британія дуже зацікавлені в тому, щоб допомогти усім сторонам, надто ж Україні, знайти мирне рішення по Донбасу. 

«Тому коли запит буде отриманий, ми будемо зацікавлені», – уточнив він.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що міг би долучитись до переговорів щодо миру в Україні, якщо це буде необхідно учасникам переговорів.

«Я вважаю, що той факт, що відбувся обмін полоненими між Росією та Україною є дуже великим кроком, і дуже позитивним кроком. Якби їм було потрібно, щоб я долучився, я би долучився, але справді відбулася дуже і дуже позитивна подія», – заявив Дональд Трамп. 

Loading...