Сущенко впевнений, що російські спецслужби мінімум рік планували операцію з його затримання

Роман Сущенко. Фото ukrinform

Український журналіст Роман Сущенко, звільнений в результаті обміну 7 вересня, вважає, що причиною затримання у Москві могли стати його антиросійські публікації, а саму операцію російські спецслужби, на його думку, готували щонайменше рік.

Про це розповів у інтерв’ю Укрінформу.

«Було помітно, що ця операція планувалася і впроваджувалася мінімум рік, а то і більше. З приводу того, чи можна було їздити, чи не можна було їздити (у Москву – ред.)… Це було помилковим, легковажним рішенням», – зазначив Сущенко.

За його словами, не виключено, що причиною затримання стали його антиросійські публікації, які, за версією слідства, були доказами збирання інформації про ЗС РФ.

«Це версія слідства. Вони навіть як докази демонстрували частину повідомлень для Укрінформу про Францію, які є у відкритому доступі на нашому сайті. Це офіційні заяви Франсуа Олланда, МЗС Франції, французьких експертів тощо», – додав журналіст.

Він також розповів, що людину, під час зустрічі з якою його затримали, знає давно.

«Загалом, ця історія нагадує біблейську – про зраду, з Каїном та Авелем. Але я ні про що не здогадувався. Насправді, як потім з’ясувалося, це була витончена, підступна і холоднокровна провокація під керівництвом спецслужб РФ. Під час зустрічі він підсунув мені диск під виглядом родинних фото, які у ході слідства «перетворилися» на якісь секретні дані про навчання внутрішніх військ та збройних сил РФ», – наголосив Сущенко.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між РФ і Україною в форматі 35 на 35. В Україну повернулися 35 звільнених в’язнів Кремля. Серед них – Олег Сенцов, Роман Сущенко, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Володимир Балух та інші.

Раніше повідомлялося, що журналісту Укрінформу Роману Сущенку, звільненому в результаті обміну 7 вересня, на 20 років заборонили в’їжджати на територію Росії.Loading...