Рада має намір перезапустити НАЗК

НАЗК

Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу законопроєкт №1029 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Верховної Ради, яке транслював телеканал ZIK.

За нього проголосували 283 народних депутатів.

Після цього спікер парламенту Дмитро Разумков запропонував нардепам скоротити вдвічі термін підготовки документу до розгляду у другому читанні.

За це проголосували 252 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, за три роки діяльності Національного агенства запобігання корупції не принесло очікуваних результатів. Відтак, з’явилась потреба у реформуванні інституції для підвищення ефективності.

Таким чином, законопроєктом передбачається:

  • Забезпечення умов обрання незалежного керівника Національного агентства та внутрішнього контролю Національного агентства.
  • Забезпечення незалежності працівників (інспекторів) Національного агентства у службовій діяльності та розширення їх повноважень щодо збору інформації.
  • Створення системи різностороннього контролю за діяльністю Національного агентства збоку Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, громадянського суспільства та незалежних аудиторів.

Онлайн-трансляція пленарного засідання Верховної Ради ІХ скликання доступна за посиланням.

Loading...