Полозов про справу ЄСПЛ «Україна проти Росії»: Рішення стане інструментом тиску на Кремль

ZIK

Немає сумнівів, що Європейський суд з прав людини зможе дати правову оцінку порушенням Європейської конвенції, які Росія уже 5 років чинить в анексованому Криму. До того ж, хоча й Кремль дуже вибірково ставиться до виконання рішень міжнародних інстанцій, ухвала суду стане інструментом для політичного тиску на керівництво РФ.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив адвокат Микола Полозов.

Коментуючи нинішній початок розгляду у Європейському суді з прав людини справи «Україна проти Росії», він наголосив: протягом понад 5 років окупації влада України збирала усі факти порушення Європейської конвенції із захисту прав людини, що окупанти здійснювали в Криму.

«У мене немає жодних сумнівів, що Європейський суд зможе зафіксувати ті порушення, що відбувались в Криму, зможе дати правову оцінку, побачить в діях російської влади порушення Європейської конвенції», – зазначив адвокат.

Однак, за його словами, РФ дуже вибірково ставиться до виконання рішень ЄСПЛ. Однак, якщо суд винесе рішення на користь України, це, в першу чергу, буде інструментом для політичного тиску на Кремль зі сторони України та її західних партнерів.

Водночас Полозов прокоментував і статус затриманих українських моряків, яких нещодавно, повернули додому.

«Міжнародний трибунал ООН ухвалив компромісне рішення – з одного боку зобов’язав РФ звільнити моряків і повернути кораблі, а з іншого – не заборонив продовжувати кримінальну справу проти них. Цим і скористалась влада Росії під час переговорів з Україною. Зараз моряки залишаються у статусі обвинувачених у РФ, наша команда адвокатів продовжує працювати у цій справі в Москві», – розповів Полозов.

За його словами, переговори у цій справі продовжуються, є різні варіанти вирішення питання – від закриття кримінальної справи і до подальшого її розвитку, передачі в суд з можливістю дистанційної участі моряків у процесі по відеоконференції.

«Як саме це відбуватиметься, наразі вирішується шляхом переговорів. Також переговорами вирішуються обставини передачі військових кораблів Росією», –підкреслив Микола Полозов.

Як повідомлялось раніше, Микола Полозов зазначав: кримінальні справи проти звільненого кримського активіста Едема Бекірова і 24 військовополонених моряків у Росії не закриті.

Loading...