​ООН запідозрила війська Росії, США та Сирії у скоєнні воєнних злочинів

Війна у Сирії. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Комісія ООН з розслідування в Сирії заявила, що всі сторони, які беруть участь у бойових діях в країні можуть бути причетні до скоєння воєнних злочинів.

Про це повідомляє Deutsche Welle

Згідно з повідомленням, у висновках комісії зазначено про випадки, коли коаліційні сили на чолі з США завдавали неточних повітряних ударів. Через нехтування запобіжними заходами загинули та були поранені цивільні, зокрема діти.  Під час зафіксованих випадків могли бути скоєні воєнні злочини.

Такі ж заяви ООН стосуються сил Башара Асада та його російських союзників.  Під час наступу військ Асада в провінції Ідліб сирійська та російська авіація неодразово піддавали обстрілам з повітря школи, медичні заклади, ринкові площі та сільськогосподарські угіддя.  Військові знали координати відповідних об'єктів, тому їх можна зарахувати до злочинів воєнного характеру. 

Бойовиків ісламістського угруповання "Хаят Тахрір аш-Шам" також звинувачують в безладних ракетних обстрілах цивільних об'єктів в Ідлібі.  

Демократичні сили Сирії, які є союзниками коаліції, також не залишилися осторонь.  Комісія ООН звинувачує сторону у невибірковості вистрілів, що спричинили загибель мирних жителів та руйнування цивільних об'єктів. 

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Тайїп  Ердоган звинуватив США у сприянні терористичним організаціям у Сирії. 

Loading...