Новини » Київ 11 вересня, 2019, 10:30
Названо райони Києва із найбільш забрудненим повітрям
Смог у Києві. Фото УНІАН
Смог у Києві. Фото УНІАН

Стало відомо, у яких районах столиці влітку було найбільш забруднене повітря.

Про це повідомила Центральна геофізична обсерваторія ім. Бориса Срезневського ДСНС України на запит УНН.

"У просторовому розподілі найбільш забрудненими влітку 2019 року були райони Деміївської та Бессарабської площ і вулиця Семена Скляренка. Дещо меншим забрудненням (але все ж суттєвим) характеризувалися також проспекти Перемоги (район метро "Святошин") і Оболонський, вулиця Олександра Довженка (поблизу метро "Шулявська"), Каунаська, площа Перемоги, бульвар Лесі Українки, бульвар Вацлава Гавела (перетин з вул. Академіка Стражеска), вулиця Попудренка (район метро "Чернігівська")", - зазначили в установі. 

Також підвищений рівень забруднення було зафіксовано на вулиці Інженера Бородіна (район ДВРЗ) і район Гідропарку (поблизу мосту метро та автомагістралі). Натомість на проспекті Науки (поряд з метеомайданчиком обсерваторії, зелена зона) повітря характеризувалося низьким рівнем забруднення. 

Як зазначають в обсерваторії, існують значні відмінності у рівні забруднення повітря в окремих районах міста, що залежить від рельєфу місцевості, від забудови вулиць, наявності зелених насаджень. 

У відповіді зазначили: "Основна проблема у місті – це забруднення домішками, які викидаються автотранспортом, тому найбільший рівень забруднення повітря спостерігається в районах великих автомагістралей міста. В районі Бессарабської площі, Деміївської площі, які розташовані у низині, рівень забруднення майже завжди високий, тому що розсіювання шкідливих речовин тут здійснюється повільно і до того ж в районі цих площ проходить великий потік автотранспорту. У паркових зелених зонах міста рівень забруднення повітря менше за рахунок очищення повітря зеленими насадженнями".

Нагадаємо, Кабінет Міністрів ухвалив новий Порядок здійснення державного моніторингу повітря. Його було розроблено Міністерством екології та природних ресурсів України у рамках виконання Україною зобов’язань в екологічній частині Угоди про асоціацію з ЄС. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-21 12:42 :58