Новини » Економіка 11 вересня, 2019, 6:33
Мінус 12,5 млрд куб: У Польщі порахували наслідки для Газпрому рішення по Opal
ZIK
ZIK

Згідно із вироком Суду ЄС щодо газогону Opal, Газпром має зменшити постачання газу через Nord Stream майже на 12,5 млрд кубометрів.

Про це заявив президент Польської нафтогазової компанії PGNiG Пйотр Возняк, повідомляє Польське радіо. 

Він підкреслив, що рішення у справі газогону OPAL має бути негайно виконано:

Президент PGNiG також заявив, що рішення суду є вкрай важливими для недискримінаційної політики продажу та транспортування газу в ЄС.

«У мене складається враження, що енергетична солідарність вперше набула матеріального значення, і це не просто порожнє слово», сказав він.

Нагадаємо, Польща оскаржила рішення 2016 року, яке дозволяло російському Ґазпрому збільшити використання потужності газогону. На думку суддів з Люксембурга, рішення Єврокомісії ухвалили із порушенням принципу енергетичної солідарності.

Своєю чергою, міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський наголосив, що рішення Європейського суду у справі OPAL є слушним і воно дозволяє підтримувати енергетичну безпеку не тільки Польщі, але й України. 

«Завдяки цьому рішенню збережена енергетична безпека не тільки Польщі, але й України, газогін якої могли би вимкнути у ситуації охоплення газогону OPAL Ґазпромом», – сказав він.

Польща, оскаржуючи рішення Єврокомісії, наголошувала, що збільшення можливості використання газогону Opal російським Ґазпромом загрожує безпеці постачання газу до ЄС. 

У Варшаві наполягали, що це рішення порушує принцип диверсифікації джерел та постачання блакитного палива, а також робить залежним від газу з Росії, і це тоді, коли Європа хоче зменшити цю залежність. Польщу підтримали Литва і Латвія. На боці Єврокомісії виступила Німеччина.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 04:03 :27