Кулеба: З Угорщиною слід домовлятися, але не перетинаючи «червоні лінії»

Україна повинна докласти зусиль, щоб вирішити фундаментальні проблеми з Угорщиною, не перетинаючи «червоні лінії» власних національних інтересів.

Про це в Брюсселі заявив віцепрем’єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, повідомляє Укрінформ.

Коментуючи запитання, чи стурбована Україна призначенням екс-міністра юстиції Угорщини Ласло Трочані на посаду єврокомісара з питань партнерства та розширення ЄС, він сказав: «По-перше, це справа Європейського Союзу, кого вони на яку посаду призначають. По-друге, будь-який єврокомісар автоматично є представником інтересів усього Союзу, а не лише однієї країни. Третє, – на моє глибоке переконання, ми повинні вирішити фундаментальні проблеми з Угорщиною, не перетинаючи наші «червоні лінії», захищаючи наш національний інтерес. Це ключове».

Він додав, що Угорщину не треба сприймати, наче якогось «демона» в Європейському Союзі, який виступає проти нас.

«Це країна, яка має свої національні інтереси, як і ми маємо свої національні інтереси. Ми повинні з ними домовитися, тому що в значній мірі наші інтереси збігаються», – сказав Кулеба.

Нагадаємо, МЗС України висловило рішучий протест Угорщині через заяви щодо «кризи громадянської війни» у нашій державі.

В МЗС заявили, що державний секретар канцелярії прем’єр-міністра Угорщини Трістан Азбей 30 серпня використав неприпустиму риторику, зокрема щодо «кризи громадянської війни» у нашій державі. 

 

Loading...