live

Естонський міністр пропонує скасувати безвіз для українців

Март Хельме

Міністр внутрішніх справ Естонії, голова Консервативної народної партії Март Хельме розпорядився з'ясувати, чи можна скасувати безвізовий режим для громадян України, які приїжджають до Естонії.

Про це повідомляє ERR.

За словами Хельме, він має намір представити парламенту відповідні законодавчі ініціативи вже цієї осені.

Він додав, що лідери EKRE заздалегідь припускали, що щойно Україна отримає безвізовий режим з ЄС, вона стане «троянським конем».

«Троянським конем зокрема і для Росії, тому що ті, хто приїжджають сюди, не стільки українці, як росіяни зі сходу України, зросійщені українці або просто хомо-совєтікуси. Цей міграційний тиск зі сходу на нас дуже сильний, і він продовжує посилюватися», - зауважив Хельме.

Також він вважає, що повністю скасувати міграцію не вийде, але Естонія повинна мати можливість вирішувати, кого, в якій кількості, на який термін і на яких умовах впускати.

Скасувати право безвізового режиму для громадян України неможливо і не в інтересах Естонії, заперечив міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу.

«Одностороннє скасування короткострокового безвізового режиму для громадян України з боку Естонії нерозумне і юридично неможливе», - сказав Рейнсалу.

«Навіть Путін не називав Україну троянським конем для Європи. Тепер це зробив член уряду Естонії», - сказав віцеголова комісії із закордонних справ Рійгікогу Марко Міхкельсон.

ЄС ввів безвізовий режим для України 11 червня 2017 року. Громадяни цієї країни можуть подорожувати всередині ЄС на термін до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.

Міністр освіти і науки Майліс Репс (Центристська партія) в середу підтвердила ERR, що уряд ніколи не обговорював питання безвізового в'їзду для громадян України.

Про те, що українські мігранти в Естонії є проблемою, Март Хельме говорив неодноразово.

Нагадаємо, Естонія не визнає вибори, які пройшли в Криму та Севастополі, які незаконно приєднані Росією.

Loading...