Новини » Політика 11 вересня, 2019, 11:55 блоги
Джон Болтон звільнений: Що згубило радника Трампа з нацбезпеки?
Ілія Куса
Експерт Українського інституту майбутнього
Фото: REUTERS
Фото: REUTERS

Був ряд питань, за якими Президент і його радник мислили зовсім по-різному. Трамп не терпить альтернативних думок і суперечок. Йому подобається сяяти самостійно, щоб на нього не падали тіні інших потенційних "зірок".

Про це пише на своїй сторінці в Фейсбук Ілля Куса.

Я не здивований цією новиною, як і багато міжнародних спостерігачів, в тому числі і в самих Штатах. Насправді, деякі навіть не вірили, що він протримається на своїй посаді так довго.

1,5 року.

Третього за рахунком радника Дональда Трампа з нацбезпеки винесли з Білого дому.

Це було зіткнення двох світів, які не змогли виробити довгостроковий союз - світу американського великого нью-йоркського підприємця і бізнесмена і світу досвідченого політичного ветерана-неокона, що народжений в епоху Рейгана, і що пройшов "вогняне хрещення" через епоху Буша-Чейні-Рамсфельда.

Ще в кінці березня 2018 роки я написав статтю на Хвиля, в якій розбирав обставини звільнення Герберта МакМастера, і призначення на його місце самого Джона Болтона.

Вже тоді було ясно, що вибір Болтона для адміністрації Трампа досить сумнівний, хоч і зрозумілий з точки зору самого президента.

За дивною іронією долі, і МакМастера, і Болтона "знищили" ті самі зовнішньополітичні питання.

Але якщо Герберт МакМастер ввійшов у клінч з Трампом через його занадто жорстку політику щодо Ірану, то Джон Болтон навпаки - вважав позицію президента щодо Ірану занадто м'якою.

Один, і другий врешті-решт були звільнені.

Дональд Трамп не терпить альтернативних думок і суперечок. Йому подобається сяяти самостійно, щоб на нього не падали тіні інших потенційних "зірок".

Спори між Трампом і Болтоном почалися ще в минулому році, а кульмінація сталася влітку, коли Штати мало не вступили у війну проти Ірану, але Трамп в останній момент скасував наказ про нанесення військових ударів по території Ірану.

Не тільки Іран "приклався" до звільнення Болтона. Були й інші питання, за якими президент і його радник мислили зовсім по-різному.

- Якщо Дональд Трамп намагався нормалізувати відносини з Росією і всіляко затягував введення додаткових пакетів санкцій, то Болтон схиляв його до більш агресивної риторики та посилення позиції.

- Якщо Дональд Трамп намагався за всяку ціну покинути Афганістан і закінчити там війну, не звертаючи увагу на витрати і наслідки, то Болтон вважав таку тактику "розгромною" і не хотів зустрічі Трампа з лідерами "Талібану" в Кемп-Девіді.

- Якщо Дональд Трамп хотів вийти з конфлікту в Сирії, то Болтон бачив в цьому слабкість і закликав посилити фінансування сирійських курдів, навіть на шкоду відносинам з Туреччиною.

- Якщо Дональд Трамп вважав свою персональну дипломатію з КНДР успішною, то Болтон виступав за силовий варіант вирішення корейської проблеми.

До того ж, між Джоном Болтоном і іншими членами адміністрації існували непорозуміння. Не всі могли працювати з радикальним і гіперенергійним радником президента.

Все це закінчилося очікувано. Тепер Трамп вибере собі нового радника - четвертого за останні 2 роки. Я думаю, це буде пряма протилежність Болтона - ізоляціоніст і скептик щодо залучення Штатів в світові конфлікти.

Ілля Куса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 01:46 :31