Чому Україна хоче укласти 10-річний контракт щодо транзиту газу з РФ, – пояснення експерта

ZIK

Українська сторона хоче укласти 10-річний контракт на транспортування російського газу, оскільки у цьому документі сподівається прописати такі пункти, які гарантують прокачування певної кількості газу до того, як почне працювати "Північний потік".

Про це в ефірі програми "Правила життя" на телеканалі ZIK заявив політичний консультант Сергій Лозовський.

Експерт прокоментував інформацію щодо візиту американських експертів, які мають допомогти розробити зимовий план дій для вирішення критичних питань напередодні опалювального сезону, до України, а також завершення контракту на транзит російського газу через територію України.

Сергій Лозовський, відповідаючи на запитання, чому Україна наполягає на довгостроковому контракті щодо транзиту газу (РФ, нагадаємо, хоче укласти короткостроковий контракт), звернув увагу на певне протиріччя – з одного боку, йдеться про перемовини з РФ про 10-річний контракт, а з іншого – запрошення американських спеціалістів.

На його думку, справи для України будуть погані, якщо втрутяться американські експерти, оскільки довгострокова стратегія США, пов’язана із Європою, полягає в одному – забрати всі енергетичні потоки, які живлять європейські країни, і залишити лише свій скраплений газ.

"Ось вони це і роблять з наполегливістю, гідною найкращого застосування", – зазначив Сергій Лозовський.

Повертаючись до запитання, чому українська сторона хоче укласти 10-річний контракт щодо транзиту російського газу, експерт пояснив, що у 10-річному контракті сподівається прописати такі пункти, які гарантують прокачування певної кількості газу до того, як почне працювати "Північний потік".

Як повідомляли, Міністерство енергетики США скеровує в Україну експертну делегацію, яка допомагатиме у розробці зимового плану дій для вирішення критичних потреб під час зимового сезону 2019-2020.

Нагадаємо, голова правління публічного акціонерного товариства «Газпром» Олексій Міллер назвав купівлю Україною газу із Росії першочерговим питанням.

Додамо, газові переговори в Брюсселі за участю України, Росії та Європейського Союзу відбудуться наступного тижня, 19 вересня.

Loading...