Бондаренко розповів про ризики «конвеєрного голосування» «Слуги народу»

ZIK

Процедури, передбачені в законі про регламент, внесені туди, щоб знизити ризик ухвалення депутатами «якоїсь дурні». До того ж зміною процесу ухвалення рішень у парламенті «Слуга народу» може приз взагалі заблокувати розгляд правок опозицією.

Таку думку в ефірі спецпроєкту «Політичний коментатор» на телеканалі ZIK висловив експерт з конституційного права Богдан Бондаренко.

Він наголосив: в законі про регламент є певна процедура, передбачена для того, щоб зменшити можливість нардепів «ухвалити якусь дурню». Саме тому існують різні читання законпроєкту чи експертні висновки щодо тих чи інших документів.

«Бачу, що «Слуга народу» хоче дуже швидко ухвалити закон, бо вважає його надважливим. Він справді може бути надважливим, однак там можуть бути допущені помилки», – підкреслив Бондаренко.

Він розповів: Верховна Рада продовжує формат швидкого розгляду законопроектів, парламентарі намагаються таким чином продемонструвати свою ефективність. Насправді, вони демонструють виконання передвиборчих обіцянок, однак разом із тим відкриваються певні загрози.

«Слуга народу» хоче повністю переглянути процес ухвалення рішень. Вони пропонують, щоб не один нардеп, а, щонайменше, 17-20 могли зареєструвати законопроєкт. Після того, як документ зареєструють і щодо нього буде голосування, вони наполягають на тому, що комітет розглядатиме різноманітні правки. Якщо ж комітет відхилить правку, наприклад, опозиційної фракції, для того, щоб її знову переглянути, потрібно вже буде назбирати 150 депутатів. Тоді як в опозиції зараз всього – десь 175 осіб», – зауважив Бондаренко.

Відтак, таким чином, по суті, заблокується розгляд опозицією правок до законопроектів, як і можливість їх скасовування.

«Тобто, зараз вони спрощують процес ухвалення рішень в парламенті. З одного боку, це може підвищити ефективність самої ВР, однак з іншого – може виникнути ситуація, коли народні депутати і невеликі фракції не матимуть жодного впливу на законодавчий процес», – наголосив політичний коментатор.

Окрім того, він звернув увагу: після скасування депутатської недоторканності зараз пропонується встановити імперативний мандат.

«Якщо будь-що в народному депутаті не подобається, партія може проголосувати і його виключать з фракції. Також зараз збираються повернути статтю про незаконне збагачення. Все разом це повністю встановить контроль над будь-якою діяльністю народних депутатів. Це стосується не лише опозиції, сама коаліція буде підконтрольною партійному керівництву і президенту», – підкреслив Богдан Бондаренко.

Як повідомлялось раніше, народні депутати збираються у будівлі парламенту на чергове пленарне засідання Верховної Ради України ІХ скликання. На порядок денний ня планують винести щонайменше 17 питань, серед яких перейменування низки населених пунктів.

Онлайн-трансляція пленарного засідання Верховної Ради ІХ скликання доступна за посиланням.

Важливо: з 10 вересня телеканал ZIK запускає спецпроєкт «Політичний коментатор». Очікується, що сьогодні упродовж усього засідання Ради експерт з конституційного права Богдан Бондаренко коментуватиме наживо та пояснюватиме, що відбувається в сесійній залі,

Loading...