Новини » Спорт 10 вересня, 2019, 23:40
Завтра стартує шаховий Гран-прі серед жінок
ldufk.edu.ua/
ldufk.edu.ua/

Завтра, 11 вересня, розпочинається новий етап боротьби за жіночу шахову корону – стартує Гран-прі ФІДЕ (Міжнародної шахової федерації).

Серія складається з чотирьох турнірів. Гратимуть 16 учасниць, кожна з яких виступить у трьох турнірах. В кожному зі змагань гратимуть по 12 шахісток, повідомляє ukrinform.ua.  

Таким чином, усі учасниці пропустять по одному турніру. Переможців визначають за найвищою сумою очок. Вони нараховуються так: 160 умовних пунктів – перше місце, 130 – друге, 110 – третє. За останню, дванадцяту, позицію шахістки дістануть скромні 10 балів. Додамо, що за перше місце у кожному з турнірів приз 15 тисяч євро, за друге – 12, за третє – 10. За останнє – 2,500. Загальний призовий фонд кожного з турнірів складає 80 тисяч євро. Ще стільки ж поділять між собою восьмеро найкращих у серії (переможниця отримає 20 тисяч).

Окрім того, двоє найкращих у серії потрапляють до турніру претенденток. Свої корективи щодо участі у претендентських змаганнях, звичайно ж, внесуть результати матчів за світову корону та Кубка світу.

Отож, чотири турніри пройдуть у російському Сколково (вересень 2019), князівстві Монако (грудень 2019), швейцарській Лозанні (березень 2020) та на Сардінії (Італія, травень 2020).

Ось список 16-ти шахісток, які гратимуть на Гран-прі. Це китаянки Ю Венью та Жао Ксю, українки Анна та Марія Музичук, росіянки Валентина Гуніна, Олександра Горячкіна, Олександра Костенюк, Катерина Лагно та Аліна Кашлинська, представниці Індії Хампі Конеру та Харіка Дронвалі. А також Піа Крамлинг (Щвеція), Антоанета Стефанова (Болгарія), Ніно Дазгнідзе (Грузія), Елізабет Петц (Німеччина) і Марі Себаг (Франція).

На першому етапі не гратимуть випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського сестри Музичук, Дзагнідзе та Жао Ксю.

Серед фаворитів першого етапу у Сколково фахівці називають Ю Венью, Гарячкіну, Лагно, Костенюк та Конеру.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 09:13 :23