З 1 жовтня НБУ виводить з обігу 1, 2 та 5 копійок

фото bank.gov.ua

З 1 жовтня 2019 року Національний банк припиняє розрахунок монетами номіналом 1, 2 та 5 копійок.

Про це фінустанова повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

"Уже через три тижні – з 01 жовтня 2019 року – монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні", - йдеться у повідомленні.

Відтоді копійки із зазначеним номіналом не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Нацбанк почне вилучати ці монети з готівкового обігу. 

Водночас у НБУ зазначили, що громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів упродовж наступних трьох років:  

  • упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2020 року включно – в усіх відділеннях українських банків;
  • упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2022 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль).

Також НБУ попереджує, що розпочнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 та 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться у готівковому обігу. Ними можна буде розраховуватися. Але ті монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше.

Нагадаємо, сьогодні, 10 вересня, НБУ встановив офіційний курс гривні на рівні 25,02 грн/дол. 

Середній курс долара в українських банках складає 24,85 грн на купівлі та 25,15 грн на продажу. 

Міжбанківські валютні торги відкрились доларом на купівлі по 24,88 грн, а на продажу - 24,92 грн. 

Loading...