Вибори у Києві можуть відбутися 8 грудня, – прогноз політолога

ZIK

Нині готується закон про столицю, і, якщо цей закон буде прийнятий у ВРУ, вибори у Києві можуть бути призначені на 8 грудня.

Такий прогноз в ефірі програми "Треба поговорити" на телеканалі ZIK зробив політолог Дмитро Васильєв.

Гість студії зауважив, що вже шириться інформація про те, що 8 грудня можливі вибори у Києві.

"Готується закон про столицю, і, якщо цей закон буде прийнятий у ВРУ (а зважаючи на те, як ці закони швидко приймають, він може бути прийнятий, імовірність 99,9%), тобто, вибори можуть бути призначені на 8 грудня у місті Києві. Представники "Слуги народу" чітко сказали про те, що місцеві вибори загальноукраїнські, на місцевому рівні, слід проводити тоді, коли буде завершена фаза реформи, децентралізації. Тобто, мають утворитися ті ОТГ, які ще не об’єднані, а це приблизно до 900. Має бути рішення щодо районів, чи будуть вони укрупнені і яким чином. І має бути рішення щодо регіонів, хто буде керувати регіонами, чи це будуть префекти, чи це будуть голови ОДА, як це є зараз", – зазначив Дмитро Васильєв.

З його слів, партія влади вирішуватиме це питання крок за кроком.

«А для того, щоб воно вирішувалося правильно, з точки зору партії влади, потрібна ЦВК, яка буде ці рішення вчасно і швидко приймати (тому повертаємося до питання, чому потрібно змінювати ЦВК). І щоб вони (вибори. – Ред.) були проведені таким чином, щоб у місті Києві був позитивний результат, і щоб далі по всій Україні на місцевому рівні – і в ОТГ, і в містах, і містечках тощо – були проведені вибори найкращим чином", – зазначив Дмитро Васильєв.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський скерував парламенту подання про дострокове припинення повноважень ЦВК.

Як повідомляли, перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявив, що головною причиною розпуску складу Центральної виборчої комісії є факти бездіяльності відомства.

Loading...