Новини » Суспільство 10 вересня, 2019, 10:00
В «Укрбуд» розповіли про причини падіння темпів будівництва на ринку житла Києва
glavcom.ua
glavcom.ua

Зниження темпів на деяких об'єктах житлового будівництва в Києві пов'язане не тільки з політичною боротьбою.

Про це в інтерв’ю KV заявив генеральний директор «Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода.

За його словами, літо для більшості девелоперів виявилося складним, оскільки на традиційно низьку активність покупців цього разу наклалися додаткові особливості.

- По-перше, зміцнення курсу гривні за неможливості знизити ціну квадратного метра. У людей заощадження в доларах, і ті, хто збирався купити квартиру, чекають його подорожчання, – розповів він. – По-друге, не найкращі продажі за останні півроку через політичну ситуацію, яка відлякувала багатьох клієнтів. А з виборами в Раду нічого не закінчилося – ця тенденція продовжилася і влітку.

Майборода зазначив, що ключова особливість українського ринку первинної нерухомості – в будівництві в основному за рахунок інвесторів, людей, які купують квартири в будинку, який споруджується, і таким чином фінансують будівництво. Так в Україні за рідкісними винятками працює практично весь бізнес в житловому будівництві.

- Якщо фінансування з боку інвесторів буде недостатнім, то і високі темпи робіт підтримувати складніше. Необхідно залучати резерви, додаткові кошти, збільшувати товарний кредит і так далі. Природно, це зайняло якийсь час, через що і виникло невелике провисання. Зате паралельно ми змогли провести аудит наших об'єктів і оптимізувати подальші витрати на будівництво, - підкреслив гендиректор «Укрбуд Девелопмент». – Зараз ці темпи вже вирівнюються, будемо активно наздоганяти.

Він додав, що до кінця року «Укрбуд» планує ввести в експлуатацію п'ять нових житлових комплексів у Києві на 2,5 тисячі квартир. А в першому півріччі 2020-го корпорація націлена на здачу ще шести об'єктів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 01:19 :16