Новини » Світ 10 вересня, 2019, 14:50
​ТОП-10 країн, де діє найбільш жорстка цензура
<nbsp;>

Журналісти склали рейтинг десяти держав із найбільшим рівнем цензури.

Про це йдеться у спеціальній доповіді Комітету із захисту журналістів. 

Загалом до списку увійшли держави із різних куточків світу: Африки, Близького Сходу, Північної Америки, Європи  та Азії.

Список ґрунтується на дослідженні КЗЖ щодо використання різних тактик, починаючи тюремного ув'язнення і репресивними законами закінчуючи стеженням за журналістами і обмеження доступу в Інтернет та соціальні мережі. Він містить тільки ті країни, де уряд жорстко контролює ЗМІ.

Відповідно до статті 19 Загальної декларації прав людини, кожна людина має право шукати та отримувати інформацію і висловлювати свою думку. Натомість ці 10 країн зневажають міжнародний стандарт, забороняючи або жорстко обмежуючи незалежні ЗМІ, залякуючи журналістів, змушуючи їх замовкнути за допомогою тюремного ув'язнення, цифрового і фізичного стеження та інших форм переслідування.

1.  Еритрея

Уряд країни закрив усі незалежні засоби масової інформації в 2001 році. Еритрея є найбільш злісним тюремщиком журналістів в країнах Африки на південь від Сахари. 

У червні 2019 року понад 100 провідних африканських журналістів, учених і правозахисників написали відкритого листа президенту Ісайясу Афеверкі з проханням відвідати давно ув'язнених журналістів і активістів; це прохання було рішуче відхилено і визнано міністерством інформації Еритреї «недоречним».

2. Північна Корея

Стаття 67 Конституції країни закликає до свободи преси, але майже весь зміст північнокорейських газет, періодичних видань та радіомовних компаній надходить з офіційного Корейського центрального агентства новин (КЦАН), яке фокусується на заявах політичного керівництва і його діяльності. 

У вересні 2017 року північнокорейський суд заочно засудив двох південнокорейських журналістів і їх видавців до смерті за «образу гідності країни».

3. Туркменістан

Президент Гурбангули Бердимухамедов володіє абсолютним контролем над усіма сферами життя в Туркменістані, включаючи ЗМІ, використовуючи їх для просування свого культу особи. Його режим пригнічує незалежні голоси, затримуючи і саджаючи у в'язницю журналістів.

4. Саудівська Аравія 

Від початку правління наслідного принца Мухаммеда ібн Салманов і без того репресивне середовище Саудівської Аравії для преси різко погіршилося. Закони про боротьбу з тероризмом та кіберзлочинністю і спеціалізовані суди дають владі повну свободу ув'язнювати журналістів і блогерів, які відхиляються від проурядової позиції. У першій половині 2019 року влада Саудівської Аравії затримали щонайменше дев'яти журналістів додатково.

5. Китай

У Китаї існує найбільш великий і досконалий в світі апарат цензури. Протягом майже двох десятиліть країна була в числі найбільш злісних тюремників. І приватні, і державні новинні видання знаходяться під наглядом влади, а робота тих, що не виконують вказівки Комуністичної партії Китаю, припинена або покарана іншим чином. 

З 2017 роки жоден вебсайт або соціальна мережа не можуть висвітлювати новини в інтернеті без дозволу Адміністрації кіберпростору Китаю.

6. В'єтнам

Уряд, очолюваний Комуністичною партією, володіє і контролює всі друковані та мовні ЗМІ у В'єтнамі. Чимала кількість репресивних законів і указів різко обмежує будь-яку критику в ЗМІ щодо однопартійного уряду, його політики і його діяльності.

7. Іран

Уряд Ірану садить у в'язницю журналістів, блокує вебсайти і підтримує атмосферу страху за допомогою переслідувань і стеження, зокрема, за сім'ями журналістів. Вітчизняні ЗМІ повинні дотримуватися жорстких державних рамок. Всі журналісти, які працюють в Ірані, повинні отримати офіційну акредитацію; ці дозволи регулярно припиняються або скасовуються.

8. Екваторіальна Гвінея

Влада жорстко контролює, як і що журналісти висвітлюють в Екваторіальній Гвінеї. Всі мовні ЗМІ належать уряду, за винятком RTV-Asonga, мережі, що належить синові президента Теодоро Нгема Обіангу, який також є віце-президентом країни. Місцевим та міжнародним ЗМІ заборонено висвітлювати певні теми, які вважаються загрозливими іміджу країни або людей, близьких до президента.

9. Білорусь

Білоруська влада практично повністю контролює ЗМІ; незалежні журналісти і блогери піддаються переслідуванням і затриманням. Держава систематично чинить тиск на впливові засоби масової інформації і приватних осіб, часто публічно, заарештовуючи журналістів, здійснюючи рейди на редакції і ініціюючи кримінальні розслідування тих, хто висвітлює події.

10. Куба

Незважаючи на деякі поліпшення в останні роки, включаючи розширення мобільного інтернету і Wi-Fi, Куба як і раніше має найбільш обмежений клімат для преси в Північній і Південній Америці. Друковані та мовні ЗМІ повністю контролюються однопартійним комуністичним урядом і за законом повинні «відповідати цілям соціалістичного суспільства».

Нагадаємо, співголова фракції «Опозиційної платформи - За життя» Вадим Рабінович закликав депутатів створити спеціальну слідчу комісію щодо діяльності Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Окрім того, він розгорнув на парламентській трибуні плакат із написом «Я проти цензури». 
 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 11:06 :16